Předsíně někdy bývají trochu opomíjeným prostorem. Zařídit předsíň prakticky není zase až tak složité, ale někdy nás nenapadne tak řešit estetiku. A to je škoda! Vždyť předsíň je to první, co vidí naši hosté, ale i my, když se vracíme domů z práce či procházky. Přitom je rozhodně z čeho vybírat! Přesvědčíme vás, že určitě najdete kousky, které zalahodí vašemu vkusu. Co by podle nás nemělo v předsíni chybět?

Fotogalerie
57 fotografií

ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ

Rohožka

Rohožka sice bývá už přede dveřmi, ale je nedílnou součástí našeho osobního vstupního prostoru a měla by korespondovat s tím, co najdeme za dveřmi. Vnitřní rohožka se navíc nikdy neztratí, pomůže s dočištěním bot zejména v blátivém období, a usnadní nám tak úklid předsíně. Máte-li rádi vtip, vyberte si rohožku s nápaditým nápisem nebo obrázkem.

Náš tip: Rohožku si můžete doladit i sami. Použijte permanentní barvu ve spreji v libovolných barvách. Šablonu si předkreslete na karton a vystřihněte. Přiložte ji na podložku. Pečlivě zakryjte zbývající části podložky, pokud nechcete, aby na ní ulpěly kapky barvy mimo vzor. Sprej pečlivě protřepejte a podle návodu výrobce nanášejte barvu. Když máte hotovo, nechte barvu dobře zaschnout.

Přivítejte své hosty i sebe vtipnými nápisy a pestrými barvami.
Autor: Edding

Zrcadlo

Zrcadlo v předsíni vám umožní zkontrolovat váš finální vzhled. Chcete-li mít přehled o celé postavě, volte dostatečně velké obdélníkové či oválné zrcadlo. Pokud máte takové v šatně a v předsíni vám jde jen o letmý pohled před odchodem, pak můžete vsadit na dekorativnost a vybrat si zrcadlo s kulatým rámem či ve tvaru slunce.

Věšák

Pro malé předsíně je ideální nástěnný, tam, kde si můžete dovolit prostornější kousky, zvolte stojanový. V jeho případě dbejte na konstrukci, která zajistí stabilitu i při větší „obsazenosti“ těžkými zimními kabáty a bundami. V každém případě neslevujte z designu, nabídka je široká a ceny dostupné.

Botník

Může být uzavřený i otevřený, záleží na dispozici předsíně i vašich preferencích. Uzavřené úložné prostory působí uklizeným dojmem a hodí se zejména do menších předsíní, kde celistvá plocha opticky zvětšuje prostor. Můžete spojit dvě funkce do jednoho kousku nábytku a zvolit lavici s policemi či úložným sedákem.

DOPLŇKY

Dělají kouzlo domova a předsíň nádherně zútulní. Vybrali jsme pro vás tři tipy na praktické i půvabné pomocníky.

Taburet

Když nic jiného, taburet bude nádhernou dekorací. Ale jistě ho oceníte pro rychlé odložení kabelky, rukavic nebo svetru. Vyberete-li kousek s dostatečnou výškou, poslouží i jako stolička pro obouvání. Kousky s úložným prostorem poskytnou extra místo na ukládání.

Stojan na deštníky

Elegantní stojan na deštníky je užitečným i dekorativním doplňkem. Bývá vybaven odnímatelným plastovým odkapávačem, který zachytí veškeré zbytky vody a chrání tak vaši podlahu. Stojan využijete nejen na úschovu deštníků, ale také třeba vycházkových nebo trekingových holí.

Skříňka na klíče

Díky skříňce na klíče se už nebude stávat, že budete při odchodu z domova hledat klíče všude možně. Nabídka na trhu je široká, takže můžete bez problému sladit tento kousek se svým interiérovým stylem.