“Původně se měla předělávat pouze koupelna, ale nakonec z toho byl skoro celý byt,” vysvětluje interiérová návrhářka. Přestavbu si prý i přes občasné problémy moc užila. “Minimalismus není úplně můj šálek kávy, ale vždy respektuji životní styl klienta a jeho přání. A pokud si přeje čistý interiér bez příkras ve velmi kvalitním provedení, není to pro mne problém,” říká Lukasová.

Když do bytu vstoupila poprvé, bylo jasné, že interiér nevyhovuje moderním nárokům. “Trochu se zasekl v 90. letech,” usmívá se designérka.

Investoři se na ni obrátili s poměrně snadným zadáním: navrhnout nově koupelnu a trochu poladit obývací pokoj. “Přesvědčila jsem investorku, že nemá smysl dělat rekonstrukci polovičatě. Kuchyně si rozhodně zasloužila modernější vzhled. Rekonstrukce se dotkla také chodby a ložnice, kde se měnila podlaha,” vypočítává Lukasová.

Bourat se muselo v koupelně, pryč šly dlažba i obklady, veškeré zařizovací předměty, bylo nutné vyměnit i kotel. Opravdu velký zásah si také vyžádala proměna kuchyně. “Zvolili jsme úplně novou dispozici, takže bylo nutné předělat odpady, vodu a veškeré energie. Dělala se také nová vinylová podlaha, kterou bylo nutné nově vystěrkovat, musely se přesunout některé z radiátorů,” vzpomíná designérka.

Veškerý design vybírala a konzultovala společně s majitelkou. Nápady obou žen se podařilo elegantně spojit zejména v prostoru, kde se vaří. “Majitelka měla některé jasné požadavky, například velkou lednici, zabudovanou lednici na víno, velký čistý prostor.”

Ačkoli minimalismus není úplně její styl, podařilo se návrhářce vytvořit jednoduchý design, který nepůsobí šedě nebo studeně. “Mám tendence přidávat koberce, závěsy, obrazy, knihy... Prostě zateplovat prostor. Tady to nebylo možné. Volila jsem proto hodně bílých lesklých povrchů v kombinaci s šedou a béžovou barvou a dekorem dřeva, který finální interiér proteplil,” upozorňuje Lukasová.

Přestavba se nakonec docela protáhla. “Šlo se cestou velmi kvalitní výroby na zakázku, která trvala déle než běžné vybavení z obchodů. Z původního plánu rychlé rekonstrukce se nakonec stalo skoro 9 měsíců, ale rozhodně to stálo za to,” dodává designérka.

Fotogalerie
30 fotografií