Táta Václav se vyučil automechanikem a naposledy pracoval jako skladník. Teď je bohužel bez práce a stará se o syna. Jezdí s ním na pravidelné prohlídky do nemocnice, na rehabilitace a společně cvičí. 

Prognóza Vašíkovy nemoci bohužel není dobrá. Výhledově prý bude na invalidním vozíku. Pronajatý byt 2+kk pro ně bude v budoucnu nevhodný. V bytě je staré umakartové jádro, všechna futra jsou úzká a koupelna je zcela nevyhovující.

Václav si přeje hlavně bezbariérový byt. Ve stávajícím příbytku by to nešlo ani po rekonstrukci. Designéři proto budou muset najít náhradní byt. Podaří se jim sice najít lepší byt, ale také v původním stavu a není bezbariérový. Iva Kubelková se domluví s majitelkou, že když designéři dají byt do pořádku, nechá tam otce se synem bydlet za běžné nájemné klidně 20–30 let. Nebude chtít žádnou kauci ani nájmy dopředu. 

Designéři u této proměny od začátku věděli, že budou pracovat se stylem interiéru vhodným pro panelákové byty. Věděli také, že nebude lehké vymyslet dispozici kuchyně tak, aby ji co nejvíce rozšířili. Nakonec vymysleli atypické řešení kuchyňské linky, do které se podařilo dostat dokonce i pračku a sušičku, myčku, troubu a jídelní stůl. 

Styl nového interiéru je moderní, vhodný do bytu v panelovém domě, s použitím kontrastních barev černé a bílé doplněných šedou a přírodními prvky dubového dřeva. Návrh kuchyňské linky ve dvou barvách vznikl z důvodů částečného umístění linky "v nice" a následného pokračování skříněk do prostoru obývacího pokoje. Zvolenými barvami designéři jasně vymezili, kde je prostor niky a kde začíná už obývací pokoj. Pokojíček pro malého Vašíka chtěli vytvořit co nejvíce nadčasový. Koupelnu se snažili řešit co nejvíce prostorně, jak to jen šlo s ohledem na budoucí předpokládané obtíže malého Vašíka.

Premiéru dalšího dílu nové série Jak se staví sen uvidíte na Primě v pondělí 16. března ve 21.35. A Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50.

Fotogalerie
15 fotografií