Slepý Kvído (16) přišel o paničku. Příbuzní se ho zbavili, najde ještě domov na dožití?
Nechtěné dědictví, to je jeden z nejčastějších důvodů, proč starší psi končí v útulcích a spolcích. Stal se jím i Kvído (16), malý pejsek, kterému zemřela panička, a příbuzní o něj nestáli. V péči spolku Psí senioři v nouzi čeká teď na nový domov.
Kvídova panička odešla do nemocnice, ze které se už nevrátí. Pejsek chvíli putoval po příbuzných, nikdo o něj ale nestál. „Nakonec ho přivezli sem ke mně,“ řekla Ludmila Dědečková, dočaskářka spolku Psí senioři v nouzi, která má nyní Kvída, křížence jezevčíka a pinče, u sebe v Liberci.
Speciální granule
Pejsek má už s ohledem na svůj věk řadu neduhů. Je téměř slepý, což je důvod, proč nesnese jiné psy. „Má problémy se žaludkem, bere léky na játra a ledviny. Pokud ale bude dostávat granule tomu uzpůsobené, ne ty ze supermarketu, které mu tyto potíže přivodily, mělo by se vše srovnat,“ řekla paní Ludmila.
K jiným psům ne
Podle ní je Kvído hodný, milý psí dědeček, kterému stačí měkký pelíšek a hlavně klid. „Učíme ho chodit kolem jiných pejsků, kamarád s nimi ale nikdy nebude. Bojí se jich, protože špatně vidí a proto situace s jinými psy špatně vyhodnocuje,“ řekla Ludmila s tím, že by měl být v nové rodině jako zvířecí jedináček.
Pomalu, s citem
Se svým handicapem ale dokáže v pohodě žít, stačí k němu jen přistupovat opatrně a v klidu. „Musíte na něj nejdřív zavolat, zatleskat, aby věděl, že někdo přichází, protože když spí, tak ani neslyší. Můžete ale na něj klidně sáhnout, neožene se. Jen je třeba dělat všechno pomalu a s citem,“ vysvětlila dočaskářka.
Ke starším lidem
S ohledem na svůj věk nepotřebuje Kvído už žádné velké venčení, stačí mu zahrada a krátké procházky, které má rád, chůzi na vodítku zvládá bez potíží. Hodil by se proto ke starším lidem bez dětí, kteří by ho pomazlili, zároveň mu ale dopřáli i klid a delší spánek, který už potřebuje.
Radost ze života
Kvído v dočasné péči pookřál. „Je na něm vidět, jak má čím dál tím větší radost ze života,“ řekla Ludmila. Zájemci, kteří by se ho chtěli ujmout a dát mu domov na dožití, mohou kontaktovat spolek Psí senioři v nouzi telefonicky na čísle 776 666 258, případně mohou mohou poslat zprávu prostřednictvím jejich facebookových stránek.
Souhlasím s komentářem výše. Vezměte ho k sobě domů. Pomalu ho zvykejte na vaše pejsky, napřed společnými procházkami a občasným kontaktem a pak ho přesuňte k vám. První dva tři týdny bych je samotné nenechávala, ale pokud bude vše v pořádku, tak by neměl být problém. Psi jsou na stesk velml citliví a pokud je tam zavřený sám a ještě teskní po vaší mamince, musí to pro něj být trauma.