Putin během rozhovoru s Carlsonem: Podivný třes nohy! Musel si ji přidržovat rukou

Video se připravuje ...
Autor: Mii, swp - 
10. února 2024
05:00

O první západní rozhovor s ruským vládcem Vladimirem Putinem od začátku invaze na Ukrajinu se tento týden postaral americký novinář Tucker Carlson. V kontroverzním interview, které jak Putin, tak Carlson pojali jako propagandistické povídání si o Rusku, zaznělo mnoho. Lidé na internetu si ale všimli nejen slov. Na videozáznamu z rozhovoru je vidět moment, kdy Putin dostane záhadný tik do nohy, kterou musí uklidňovat svou rukou.

Rozhovor, kvůli kterému Carlson – přítel amerického exprezidenta Donalda Trumpa a bývalý hvězdný moderátor stanice Fox News – přijel až do Moskvy, trvá dvě hodiny. A celé tyto dvě hodiny jsou natočené na videozáznamu, který Carlson zveřejnil na síti X. Takto dlouhé video s Putinem bylo v posledních měsících nevídané, ač je jasné, že nemohlo vzniknout bez přísného dohledu Kremlu.

Přesto je v něm jeden moment, který Kreml neuhlídal a který na Putina nevrhá příliš pozitivní světlo. Ruskému prezidentovi, sedícímu na židli, začne škubat noha. Je vidět, že ji chvíli nedokáže ovládat, tak použije ruku, aby ji zklidnil. Dělá u toho v obličeji bolestnou grimasu. Celý tento moment trvá jen pár sekund, přesto se stal virálním na sociálních sítích.

Tik znovu rozpoutal debatu, jak je na tom Putin zdravotně. Že trpí nejrůznějšími nemocemi, se spekuluje minimálně od začátku invaze. Například v říjnu telegramový kanál General SVR, za kterým má stát bývalý vysoce postavený příslušník ruské zahraniční rozvědky (to není potvrzené), napsal, že Putin měl infarkt a musel být resuscitován. Ruský prezident má trpět rakovinou slinivky a Parkinsonovou chorobou a užívat steroidy.

Kvůli těmto potížím má Putin podle kanálu pravidelně používat dvojníky, které údajně posílá i na zahraniční cesty. Japonský televizní kanál TBS dokonce minulý rok nechal analyzovat záznamy s Putinem umělou inteligenci a ta vyhodnotila, že prezident využívá minimálně tři dvojníky.

Kreml tyto zvěsti odmítá. „Všechno je s ním (Putinem, pozn. red.) v pořádku,“ utahoval si podle agentury Reuters ze západních zpráv minulý rok prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Debaty o nemocech označil za „fake news“. Putin, kterému je momentálně 71 let, znovu kandiduje v ruských prezidentských volbách, které se budou konat v březnu. A nutno dodat, že kdyby trpěl tím vším, co je mu přisuzováno, už by nejspíš byl dávno po smrti.

11:59
Dnes

OBRAZEM: Provizorní zajištění obytných domů poškozených ruským úderem na Kyjev.

11:43
Dnes

Držitelé ruských diplomatických a služebních pasů budou mít zakázaný vstup do Česka. Návrh ministra zahraničí Jana Lipavského (nestr., kandiduje za Spolu) dnes schválila vláda, oznámil na tiskové konferenci. Netýká se to diplomatů akreditovaných v Česku či těch, kteří přes ČR pouze projíždějí do státu svého působení nebo na jednání mezinárodních organizací.

Opatření se bude podle Lipavského uplatňovat na vnější schengenské hranici, tedy na šesti mezinárodních letištích v České republice.

11:06
Dnes

Ukrajinské letectvo uvedlo, že Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu 65 drony různých typů, z nichž 46 zneškodnila ukrajinská protivzdušná obrana. Na 19 ruských dronů zasáhlo celkem šest lokalit.

Jednou z nich je podle dnešního vyjádření společnosti Černihivoblenergo energetická infrastruktura v Černihivské oblasti na severu Ukrajiny. „Více než 26.000 odběratelů ve městě Bobrovycja a přilehlých obcích je bez dodávek elektřiny,“ uvedla firma.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa