Pravidelnými strávníky je tady spousta slavných osobností a na »českou čínu« sem chodili i velikáni jako Miloš Forman, nebo Jiří Suchý, nebo Václav Havel. „S Karlem jsme byli přátelé už od dob, kdy jsem vařil v čínské restauraci na Vodičkově ulici,“ vysvětlil Suchý. Na jeho speciality pak nezanevřel, ani když si Suchý otevřel restauraci U Koruny v Hostivicích, když nemohl přijet osobně, pro oblíbené jídlo si klidně poslal.

„Měl moc rád pálivé. Nejraději si pochutnával na švej ču žou, nebo kung-pau. Vyhýbal se však česneku,“ popsal Suchý. Nebylo to však proto, že by mistr česnek neměl rád. „Vždycky řekl, že ho nemůže, protože má pak ještě schůzky,“ vzpomínal kuchař. Zprávu o smrti Karla Gotta dostal od společného přítele, ještě než se objevila informace v médiích. „Zasáhlo mě to, bude mi chybět. Zapálil jsem mu proto svíčku přímo tady v naší restauraci,“ dodal Suchý.

Zachránil to polévkou

I přes smutek z odchodu přítele, zavzpomínal Suchý na vtipné okamžiky, kdy Karel Gott prožíval krušné chvíle. „V osmdesátémpátem ke mně přijeli vařit kuchaři z Číny a když přišel Karel, chtěl ochutnat Kung-pao přesně tak pálivé, jak ho dělají doma,“ vzpomínal Suchý. „Jenže už když stál za kuchařem, který pohodil pánví, při tom žhavě pálivém závanu se orosil. No a pak mu to naservírovali,“ směje se. „Karel bojoval… ale dojedl! No, a protože věděl, jak to dělají v Číně, dal si ještě tradiční ostrokyselou polévku, která ho zachránila,“ dodal. „V té je totiž škrob, kterým se to spláchne a člověka po extra pálivém uchrání od problémů.“

Víte, že..

posadit se ke stolu v čínské restauraci ve Vodičkově ulici nutně znamenalo objednat se týden dopředu …?

Karel o jeho restauraci

„Jít na Čínu do Vodičkovy ulice, to býval svátek,“ vzpomínal Gott na původní restauraci v novinovém článku, který si pan Suchý uschoval, a nešetřil ani chválou: „V Praze je několik čínských restaurací, ale s uměním pana Suchého se nedají srovnat.“