Chovanec: Po Sobotkovi bych nastoupil já. Premiér řeší i pozici ve straně

Autor: Jakub Veinlich - 
4. 5. 2017
15:15

Bohuslav Sobotka hraje o vše. Pokud by skončil jako premiér, mohl by skončit jako šéf strany. Podle prvního místopředsedy ČSSD a ministra vnitra Milana Chovance o tom Sobotka vážně přemýšlí. Pro stranu by totiž při volbách nemusela být dobrá situace, pokud by strana měla premiéra a do voleb by ji vedl někdo jiný. Vše prý podle Chovance rozhodne až Sobotkova schůzka s prezidentem Zemanem. 

Politická budoucnost premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky visí na vlásku. Pokud by skončil v čele vlády, mohl by si zkomplikovat i situaci uvnitř strany. Musel by totiž řešit otázku, jestli je vhodné, aby ČSSD prezentovala ve volební kampani svého premiéra a zároveň i předsedu strany, což by byly dvě jiné osoby.

„Včera (ve středu, pozn. red.) jsem o tom s Bohuslavem Sobotkou mluvil, on o tom velice vážně přemýšlí, on přemýšlí o každém tom kroku a já si myslím, že on přijde s nějakým návrhem,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz Milan Chovanec.

Sobotka má ale podle něj silný mandát ze stranického sjezdu, který byl teprve na konci března. Doba se podle Chovance ale vyvíjí a je velmi hektická a Sobotka by mohl mít jasno poté, co se setká s prezidentem Zemanem. „V té době, nebo po té debatě s panem prezidentem, ty úvahy dostanou jasnější obrysy,“ doplnil své úvahy Chovanec.

Milan Chovanec v rozhovoru pro Blesk.cz o možných krocích Bohuslava Sobotky

Video Chovanec - Sobotka a rezignace na předsedu - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
1080p 720p 480p 360p 240p

Chovanec: Hlavním problémem je Babiš

Víc než volební kampaň teď zaměstnává vedení ČSSD především vládní krize. Ministr Chovanec se v rozhovoru pro Blesk.cz několikrát zastal premiéra Sobotky, že to není on, kdo by mohl za současný stav a případný pád stávající vlády.

Hlavním problémem je podle Chovance především ministr financí Andrej Babiš, který prý stále nedokázal věrohodně vysvětlit nákup korunových dluhopisů. A kterého prý diskreditují i uniklé nahrávky, kde muž s jeho hlasem mluví sprostě anebo se domlouvá na načasování vydání článků o politických konkurentech v novinách, které patří do svěřenského fondu ministra financí.

I přesto se objevují stále větší signály o tom, že by Sobotka mohl skutečně rezignovat i na funkci předsedy ČSSD. V tom případě by ho okamžitě, ale dočasně, nahradil právě Milan Chovanec.

Milan Chovanec při rozhovoru pro Blesk.cz o vládní krizi, 3. 5. 2017Milan Chovanec při rozhovoru pro Blesk.cz o vládní krizi, 3. 5. 2017 | 

„Pokud by Bohuslav Sobotka rezignoval a já mu to budu rozmlouvat do poslední chvíle, tak ze stanov řídím tu stranu já. Ale bylo by potřeba potom velice rychle udělat sjezd. Ten sjezd by musel být někdy po volbách ve velmi krátké době, protože ta strana by potřebovala stabilní vedení,“ řekl Chovanec.

I samotného Milana Chovance prý ze začátku mrzelo, že mu Sobotka neřekl o chystané demisi. Vše si prý už ale vyříkali.

 

Doporučujeme
1912 ( 4. května 2017 19:25 )

Tohle hovado rychlokvaška z plzenskými právy chce vládnout

starypes ( 4. května 2017 18:20 )

Chovanec, nejenže tak vypadá, ale on se i třepe jako sulc na to nové koryto.

mescalin ( 4. května 2017 17:10 )

Č SS D mi už připadá jak KSČ

hejhej ( 4. května 2017 16:38 )

No bychom trhli s Chovancem - lhářem, podrazákem. Ten blbec teda má sebevědomí.

marlen52 ( 4. května 2017 16:29 )

no to bysme podali h o v nu pac to by bylo z bláta do louže

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa