Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Babiš a Chovanec doprovodí Zemana na cestě za Trumpem. Odletí v dubnu

Autor: pet/čtk - 
28. února 2017
12:21

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) doprovodí prezidenta Miloše Zemana při jeho dubnové cestě do Spojených států. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v úterý na tiskové konferenci oznámil, že Zeman vyhověl žádosti obou ministrů o začlenění do jeho delegace. Zeman se během cesty sejde mimo jiné s novým americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Zeman poletí do USA ve druhé polovině dubna. Součástí jeho cesty bude návštěva Bílého domu, kde bude jednat s Trumpem. Americký prezident pozval českou hlavu státu na návštěvu v prosinci. Podle Zemana k tomu přispěly jejich podobné názory i skutečnost, že se český prezident jako jeden z mála vrcholných politiků otevřeně postavil na Trumpovu stranu už během americké volební kampaně.

Fotogalerie Inaugurace Donalda Trumpa 45. prezidentem USA 44 fotografií

Zeman se s Trumpem shoduje například v požadavku na omezení imigrace z islámských zemí. Uvítal například kontroverzní Trumpův dekret, který zakázal občanům sedmi států cestování do USA. Oba prezidenty spojuje i kritický postoj vůči médiím.

Ovčáček také uvedl, že Zeman v úterý Babišovi odešle gratulaci k jeho sobotnímu znovuzvolení do funkce předsedy hnutí ANO.

joudajoudovy ( 1. března 2017 08:03 )

a co chovanec? pochlubi se se svoji brokovnici?

tgbg ( 28. února 2017 20:46 )

Co tam ten impotentní ropušák Milouš zase udělá za ostudu?

sensadrak ( 28. února 2017 18:10 )

Chovanec neumí žádnou cizí řeč, co tam bude dělat?

melindala ( 28. února 2017 15:21 )

super, nejlepsi prezident a nejlepsi budouci premier, fajn kluci

stellastella ( 28. února 2017 13:48 )

Nebezpeční lidé. Ať zůstanou v USA navždy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud