Pravděpodobnější je to s ohledem na volební preference ANO v případě Hlavatého, který je sice až na 18. místě kandidátky v Královéhradeckém kraji, ale preferenční hlasy by ho mohly vynést do Sněmovny. Na Trutnovsku by si pak museli vybírat nového člena horní komory.

Velebova strana, která se hlásí k prezidentovi Miloši Zemanovi, podle průzkumů šanci na dobytí dolní komory nemá. Voliči na Chrudimsku se tak nejspíš nemusejí příliš obávat, že by o svého senátora přišli, i když je Veleba lídrem sněmovní kandidátky své strany na Vysočině. Velebovým zvolením by zanikl pro nedostatek členů senátorský klub, kterému předsedá.

Do Sněmovny mají namířeno také někteří bývalí senátoři včetně někdejší předsedkyně horní komory Libuše Benešové (ODS). Bývalá místopředsedkyně horní komory Alena Gajdůšková (ČSSD) je dvojkou kandidátky ve Zlínském kraji, kandiduje rovněž její stranický i senátorský kolega Petr Gawlas.

Další bývalý místopředseda Senátu a někdejší primátor Plzně Jiří Šneberger (ODS) je na sedmém místě kandidátky své strany. Výhodnější pozici má bývalá senátorka ODS a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova Veronika Vrecionová, která je na druhém místě středočeské kandidátky.

Na moravskoslezské kandidátce ANO figuruje jako jeho člen starosta Stonavy Ondřej Feber, někdejší senátor zaniklé Unie svobody, který mandát obhajoval za KDU-ČSL a do Sněmovny kandidoval už před sedmi lety za zemanovce, jejichž byl členem. Za Velebovu stranu kandiduje mimo jiné prezidentův kancléř Vratislav Mynář, a to z posledního místa ve Zlínském kraji, ze 13. místa pak šéf oddělení Zemanových vnitrostátních cest Vladimír Kruliš. Pražským lídrem SPO je někdejší poslanec a hudebník František Čech, čtyřkou někdejší ministr dopravy za ČSSD Jaromír Schling.

Mezi jeho přímé soupeře patří další exministr dopravy Pavel Dobeš (dříve Věci veřejné a LIDEM), nyní kandidující za Starosty. Další bývalý ministr dopravy Antonín Prachař (dříve ANO) kandiduje jako nestraník za STAN v Olomouckém kraji. Za STAN chce být poslancem roovněž bývalý senátor a dlouholetý starosta Jiřetína pod Jedlovou Josef Zoser.