"Při započítání tvorby opravných položek na výsledky kontroly finančního úřadu a na odpis daňových doměrků je zisk po zdanění ve statisících korun," uvedl.

Po komunálních volbách v roce 2010 se změnilo představenstvo a dozorčí rada spolku. Později vyšlo najevo, že účetnictví je v nepořádku a společnost má vysoké závazky. Dostihový spolek podal v této souvislosti trestní oznámení, na jehož základě dostali podmíněné tresty za zpronevěru a zkreslování údajů o stavu hospodaření společnosti bývalý ředitel Jiří Kunát a někdejší člen představenstva Ladislav Nermuť. V roce 2011 spolek skončil se ztrátou zhruba 11 milionů korun.

"Nikomu nedlužíme nic po splatnosti, doměrky finančnímu úřadu jsou do pěti milionů korun, na což si společnost vytvářela rezervy, aby se to nepromítlo do bilance," řekl dnes novinářům předseda představenstva společnosti Richard Benýšek.

Podle Beneše mimořádné odvody finančnímu úřadu zpomalují cestu k ozdravení společnosti. Odhaduje, že spolek by se mohl zcela zbavit všech starých závazků do deseti let. "Pak by se vše vyčistilo, aby společnost byla zdravá," dodal Beneš.

Majoritním vlastníkem spolku je město Pardubice, které drží 51,54 procenta akcií. V roce 2012 získala přes 22 procent akcií firma Bělecký mlýn, která patří Richardu Benýškovi. Zbytek vlastní drobní akcionáři.