Očité svědectví tragédie na festivalu u Žďáru nad Sázavou: Jak se chlapec (†5) dostal pod kola vláčku | Blesk.cz

Očité svědectví tragédie na festivalu u Žďáru nad Sázavou: Jak se chlapec (†5) dostal pod kola vláčku

Autor: čad, shp - 
15. 7. 2018
12:55

Nečekaná smrt malého hocha (†5) poznamenala v sobotu odpoledne průběh rodinného festivalu ve westernovém městečku Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Chlapce tam přejel Safari vláček a nikdo už mu nedokázal pomoci.

K tragédii došlo na jedné z křižovatek v areálu westernového městečka okolo půl čtvrté odpoledne. Nepomohl ani okamžitý přílet záchranářského vrtulníku, který dosedl v bezprostřední blízkosti neštěstí. „Jedná se o dítě,“ konstatovala ředitelka krajské záchranné služby Vladimíra Filová. „Ze zákona a s ohledem na pozůstalou rodinu, se k zraněním, které utržilo, nebudeme vyjadřovat,“ odmítla poskytnout jakékoliv informace. Stejně skoupí byli i policisté.

Blesku se však v průběhu sobotního večera podařilo spojit s očitými svědky události. „Myslím, že řidič toho vláčku zastavil před křižovatkou a dával přednost automobilu jedoucímu zprava,“ informoval Blesk.cz starší muž, jehož obytný karavan měl stát jen pár metrů od místa tragédie. Podle jeho slov, maminka dvou dětí, která s nimi jela ve vláčku, jeho zastavení asi špatně vyhodnotila.

Ona si asi myslela, že to je konečná zastávka, a chlapce zřejmě vysadila, nebo možná klučík sám vyskočil z vagónku ven, to jsem přesně neviděla,“ popisovala událost další svědkyně. V tu chvíli se prý vyhlídková souprava znovu rozjela a chlapec zřejmě dostal strach, že mu maminka i se sourozencem ujede. Právě to měl být podle svědků osudný okamžik, kdy se dítě dostalo pod kola vagónu.

Já jsem na tom vláčku seděla, když se to stalo, a vím, jak to bylo. Vláček dával přednost a slečna, co ten vláček komentovala, řekla, že si můžou vysednout z vláčku. V tu dobu se maminka s chlapečkem zvedli a začali vystupovat z vláčku. Vláček se rozjel a přejel chlapce s tím, že otec s druhým dítětem seděl dál ve vláčku. Všichni jsme řvali na řidiče ‚zastav‘,“ popsala událost další svědkyně na Facebooku.

V současné době k tragédii nebudeme poskytovat žádné další informace,“ odmítla zjištěné informace Blesku potvrdit mluvčí policie Jana Kroutilová. „Policisté okolnosti, které tragické nehodě předcházely, prověřují. S ohledem na velké emoce a pozůstalou rodinu se k tomu nebudeme vyjadřovat,“ dodala mluvčí.

V sobotu odpoledne, bezprostředně po vystoupení zpěvačky Lucie Bílé, organizátoři festivalu minutou ticha uctili památku tragicky zemřelého malého návštěvníka westernového městečka. „Zbytek programu, ve ztišeném režimu, jsme se po dohodě s interprety rozhodli věnovat památce zesnulého,“ informoval novináře majitel zábavního parku Libor Šikl. Organizátoři pak zcela zrušili závěrečný ohňostroj.

Jízda Safari vláčkem, který westernovým městečkem a jeho okolím projíždí vždy od 10 do 18 hodin, je pro návštěvníky spojena s komentovanou prohlídkou celého areálu zábavního parku. Cena projížďky vyjde na dva šikláky, což je místní měna nabízená v automatech v areálu. Za sto korun vám z nich vypadnou vždy tři šikláky. Řidiče vláčku po osudné tragédii podrobila policie dechové zkoušce s negativním výsledkem. Podle svědků, řidič vůbec netušil, že mu ze soupravy někdo vystoupil.

Doporučujeme
zwil ( 16. července 2018 08:29 )

No, z toho ztiseneho rezimu a zruseneho ohnostroje museli byt rodice jiste uveliceni...boze. Jinak o jakem spatnem vyhodnoceni matkou tady blej.ete, kdyz nejaka slecna, co komentuje vyjizdku, podle ocite svedkyne rekla, ze si lide mohou vystoupit. Tam bych hledala vinika...koordinace ridic / komentator nula...sere.te to pate pres devate...

zacotomame ( 16. července 2018 00:05 )

Já se je divím adminovi, že už dáv o nezabánoval ajpjny bolševickejm parchantům, kteří sprostě využívají takto tragická témata ke své zvrhlé propagandě. Prasata.

zacotomame ( 16. července 2018 00:01 )

Debile!

flora ( 15. července 2018 20:42 )

Máš recht. Plavčík může za to, že si smradi donesli dokonce šroubovák. A může za to, že zdrhi a mrtvého tam nechali, ani nezavolali pomoc. Máš recht, že doma nemusí dostat žádnou výchovu.

olda1000@... ( 15. července 2018 20:36 )

  irák sýrie, libye, afganistán,ukrajina, srbsko,jugoslávie, osetie, všude fašistické zlo USA a NATO vyvolalo krvavé války nebo občanské války a povraždili tím miliony dětí údajný vzor svobody USA fašismus záměrně postřílel bezbranné děti na ulicích ,poslali na ně armádu aby zastrašili občany své země od protestů masakr dětí v USA Kent state Ohio 4.5 1970 fašistická diktatura USA masakruje děti https://www.youtube.com/watch?v=FakLUusNlXc americký voják přinesl demokracii malému vietnamci ,drží ho v ruce jako kus hadru https://philosophyofmetrics.com/wp-content/uploads/2014/02/vietnam-war-victims.jpg okupace vietnamu po vylhané zámince USA ,lži o útoku v Tonkinském zálivu 4 000 000 obětí , 3 000 000 zraněných ,statisíce dětí postižených z chemických útoků USA svobody oběti kapitalismu 2,6 milionů dětí ročně zemře hlady statistiky OSN ekonomika.eurozpravy.cz/svet/78338-hladomor-dal-kosi-lidstvo-osn-selhava-je-hlad-uz-i-v-cesku/ 9.8.2011 Libye: 5. srpna zasáhla raketa NATO dětskou nemocnici ve Zlitanu. Zabila 50 dětí.pravda a láska zvítězila irák sýrie, libye, afganistán,ukrajina, srbsko,jugoslávie, osetie, všude fašistické zlo USA a NATO vyvolalo krvavé války nebo občanské války a povraždili tím miliony dětí údajný vzor svobody USA fašismus záměrně postřílel bezbranné děti na ulicích ,poslali na ně armádu aby zastrašili občany své země od protestů masakr dětí v USA Kent state Ohio 4.5 1970 fašistická diktatura USA masakruje děti https://www.youtube.com/watch?v=FakLUusNlXc americký voják přinesl demokracii malému vietnamci ,drží ho v ruce jako kus hadru https://philosophyofmetrics.com/wp-content/uploads/2014/02/vietnam-war-victims.jpg okupace vietnamu po vylhané zámince USA ,lži o útoku v Tonkinském zálivu 4 000 000 obětí , 3 000 000 zraněných ,statisíce dětí postižených z chemických útoků USA svobody oběti kapitalismu 2,6 milionů dětí ročně zemře hlady statistiky OSN ekonomika.eurozpravy.cz/svet/78338-hladomor-dal

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud