Se smrtí dcery se vyrovnat nejde, říká otec rok od tragické rallye v Lopeníku

Autor: ČTK, lm -
10. listopadu 2013
05:21

Právě dnes je to přesně rok od tragické nehody na rallye v Lopeníku, která stála životy čtyř mladých dívek. Tato událost významně změnila bezpečnostní opatření při podobném závodění, jenže pro rodiče zemřelých je ale už pozdě... Jak se vyrovnává se smrtí otec Natálky (†20)?

"Se smrtí dítěte se vyrovnat nedá nikdy. Jen se s tím naučit žít," řekl pro Aha! Břetislav Č. (46) z Nivnice, nešťastný táta Natálky, která při nehodě v Lopeníku zemřela. Hroby dívek jsou nyní obsypány květinami. Vzpomínka na osudný závod je pro místní a rodiny obětí obzvlášť stále velmi bolestná.

Tragédie se stala loni 10. listopadu při automobilovém závodu Autogames RallyShow Uherský Brod. Při nehodě vozu byla těžce zraněna také dvaapadesátiletá žena. Dívky ve věku 7, 18, 18 a 20 let střet nepřežily. Z tragické smrti čtyř dívek při loňské rallye v Lopeníku byl obžalovaný dvaadvacetiletý traťový komisař. Mladému muži u soudu hrozí za usmrcení z nedbalosti a těžkou újmu na zdraví z nedbalosti v případě uznání viny až šest let vězení.

Těsně po události v Lopeníku se nejelo několik soutěží rallye. Český Svaz rallye také posílil bezpečnostních opatření. Pořadatelé například jednotně značí okolí tratí, obyvatelé obcí jsou upozorňováni na konání závodů a byl také snížen výkon některých typů závodních aut. A vyplatilo se! Letošní rok byl první, kdy při rallye nezemřel v ČR žádný přihlížející.

maxipesfik ( 17. listopadu 2013 10:22 )