Jako jediná přežila nehodu v Lopeníku: Po rallye jí hrozila amputace!

Autor: sč - 
11. 11. 2013
05:10

Přesně rok od tragické nehody, při které zahynuly čtyři divačky na rallye v Lopeníku, promluvila žena, která jako jediná střet s autem přežila. Anna K. (63) v Baťově nemocnici ve Zlíně prožila čtyři měsíce s těžkým zraněním nohy. Tragédii stále těžce psychicky nese. Exkluzivně Blesku poskytla svůj vůbec první rozhovor.

„Baťově zlínské nemocnici, hlavně oddělení traumatologie, mám za co moc děkovat. Zachránili mně nohu. Hrozila amputace,“ rozplakala se.

Náraz a ticho

Vzápětí vyvrátila dosavadní informace, že v době nárazu vozu do jejího plotu byla na zahradě a zranila ji část betonové zídky. „Byla jsem nahoře za domem a odtud uviděla děvčata. Všichni se známe, tak jsem sešla podél plotu dolů za nimi. Pozdravila jsem je. Prohodily jsme jen pár slov. Náraz přišel zezadu, když jsem se vracela. Víc nevím,“ vysvětlila.

Viník je hodný kluk

K pietnímu místu nechodí. Moc ji to deprimuje. Paní Annu zkouší tvrdě osud. Před dvěma lety přišla o dva nejbližší členy rodiny. Poté ji postihla další rána. „Je toho na mě moc. Všechny jsem měla ráda, i toho obžalovaného chlapce,“ vzpomene mimoděk Petra P. (22), který v případu jediný stane před soudem. V roli traťového komisaře pustil dívky, kam nesměly... „Je to soused, hodný hluk. Myslím, že před očima to budou mít celý život i ti dva z auta. A co teprve bolest těch maminek?! Pochovat děti je proti přírodě,“ konstatovala dříve vitální žena, bývalá pošťačka. Úraz ji ochromil. Chodí na rehabilitace a doufá, že se její stav ještě někdy zlepší...

Nejhorší tragédie v historii rallye

Při rallye v Lopeníku zemřely čtyři dívky – Klárka (†7) a Beátka (†18) D., Karolína R. (†18) a Natálka Č. (†20). Příliš blízko k trati je pustil jejich kamarád Petr. P. (22). Auto na horizontu ztratilo kontakt s povrchem a přes příkop vletělo přímo do hloučku dívek. Odvleklo je až k plotu nedalekého domu. Další dva lidé byli zranění. Traťového komisaře Petra P. čeká soud. Posádka auta – Michal a Josef Bartončíkovi – řekla, že už nikdy závodit nechtějí. S Bleskem se o tragédii bavit nechtěli. „Jsem vedený jako svědek, nechci o tom mluvit,“ uvedl řidič Michal Bartončík.

Doporučujeme
abzk ( 11. listopadu 2013 18:17 )

Jak můžeš litovat někoho kdo má na smrti dívek podstatný podíl?

abzk ( 11. listopadu 2013 18:15 )

Pokud by se to týkalo silniční dopravy, máš pravdu. Jenže toto jsou závody o kterých ty zřejmě vůbec nic nevíš, neznáš fakta, pravidla,........zkrátka píšeš nesmysly

vykutalena.vdova ( 11. listopadu 2013 14:32 )

Taky si to myslím....kluka je mi líto...

aluman ( 11. listopadu 2013 14:30 )

Mě některé sporty také nic neříkají, to ovšem není důvod abych ty co je provozují tupě a hloupě napadal, jako ty Člověk stojící v bezpečnostní zóně, ať je ta zóna na obecním pozemku nebo soukromém, je sám tím hlupákem, co si za své zranění, případně smrt může sám, ať už z hlouposti nebo že právě on si honí ego tím, že se zjevného nebezpečí nebojí. Pořadatelé závodu by museli chodit kolem trati s kulovnicí stále dokola a hlupáky vyhánět a ti by jim tam stejně stále lezli. Rozumný člověk zákaz respektuje a nesmyslně neriskuje vlastní život. Bohužel u nás stále převažují hlupáci.....no snad jednou, díky přirozenému výběru, jich začne ubývat. Na řidiči auta už vůbec není žádná vina. Šlo o závod, ne o jízdu podle pravidel SD.

gabreta ( 11. listopadu 2013 13:46 )

A jaký ego si honil ten kluk,kterej odešel z jemu určenýho místa,vlezl si do zakázanýho prostoru a ještě si tam pozval ty nešťastný holky?I tu paní na zahradě měl povinnost upozornit že tam nemá být!!Za posledních deset let co zemřeli diváci,tak jen jeden nestál v zakázaným prostoru!!Tak že o tom kdo si honí jaký ego si můžem povídat.Následky jsou ale jasný!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa