„Cítím se na vrcholu svých fyzických a duševních sil a myslím si, že mám velkou šanci v prezidentských volbách uspět. Mám schopnost lidi spojovat a dostat z nich metodou cukru a biče to nejlepší, co v nich je,“ sdělil webu Štogl.

Detaily své kampaně, financování i tým Štogl zatím nezveřejnil. Minulý týden obhajobu prezidentské funkce oznámil Miloš Zeman, loni to byl textař a podnikatel Michal Horáček, senátor Jaroslav Kubera a lékař a aktivista Marek Hilšer. Kandidaturu zvažují také dlouholetý předseda Akademie věd Jiří Drahošministr obrany Martin Stropnický či diplomat Petr Kolář.

O kandidatuře mluvil prezident Miloš Zeman v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech:

Video
délka: 04:02
1080p 720p 480p 360p 240p

Zeman o kandidatuře: Proč nepůjde do předvolebních debat? Blesk TV

Ačkoli se hodlá postavit Miloši Zemanovi, jeho politická kariéra byla doposud často spojena s lidmi, kteří měli k současnému prezidentovi blízko, píše web. Jeho kariéra začala stoupat hlavně díky Jaroslavu Tvrdíkovi, který z něj udělal poradce v době, kdy sám působil jako ministr obrany. Když Tvrdík na postu ministra skončil, Štogl se stal vojenským diplomatem OBSE ve Vídni. Po svém návratu si jej vybral Bohuslav Sobotka, aby se stal jeho osobním tajemníkem na ministerstvu financí.

Když byl středočeským hejtmanem David Rath, Štogl působil i v regionálním dotačním úřadu ve Středočeském kraji. Zřejmě nejvyšší úřednické mety dosáhl v roce 1993, kdy se stal šéfem kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka.

Pro kampaň počítá Štogl se spoluprací s odborníky z oblasti politologie, sociologie, ekonomie, bezpečnosti, marketingu, zdravotnictví, sportu a médií. „Konkrétní jména oznámím do začátku mojí volební kampaně,“ uvedl. Dodal, že předběžně má zajištěné i financování většiny kampaně. Částku a jaké jsou zdroje jeho rozpočtu, zatím neprozradil.

Podívejte se na celý záznam zatím posledního dílu pořadu S prezidentem v Lánech:

Video
délka: 01:00:49

O větší moci, ztrátě paměti i boji o Hrad: Mluvili jsme S prezidentem v Lánech Blesk.cz

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
13 fotografií