Vazbu prodloužil v květnu Okresní soud v Olomouci, v červenci jeho rozhodnutí potvrdil krajský soud. Soudy nepřijaly kauci, písemný slib obviněné ani záruku nabídnutou farářem. "Návštěvy mší svatých ani víra zřejmě nedokázaly zabránit obviněné v páchání trestné činnosti," uvedl krajský soud k farářově nabídce. Hlavním důvodem vazby byla obava z útěku.

Podle Březinové ale soudy vazbu založily na spekulacích. Veřejný zájem na jejím dalším pobytu v cele už podle Březinové neexistoval. ÚS ale žádný exces nezjistil. "Krajský soud vycházel z podloženého podezření, že stěžovatelka se stíhaného jednání dopustila, přičemž zdůraznil jeho společenskou nebezpečnost," stojí v usnesení. ÚS ale nijak nepředjímá výsledek trestního řízení. Vyjádřil se pouze k podmínkám prodloužení vazby. Kdyby stížnosti vyhověl, mohla by žena případně žádat odškodnění.

Od ledna je ve vazbě také manžel Březinové Radek, údajný šéf lihové mafie. Společně s bratrem Tomášem Březinou a Tomášem Pantlíkem se od května před olomouckým soudem zodpovídal ze skrytých zásob nezdaněného lihu v utajených skladech v Olomouci, Stojčíně na Pelhřimovsku a ve Valašském Meziříčí.

Proces je nyní přerušený. Soudce čekal na podání obžaloby v úzce souvisejícím případě takzvané lihové mafie. Skupina údajně připravila stát na daních o 6,7 miliardy korun, což je rekordní škoda. Státní zastupitelství obžalobu podalo v polovině října. Obě kauzy by se nyní měly spojit.