Hůře si vedly divize obchodů s cennými papíry s pevným výnosem, měnami a komoditami. Zde příjmy klesly o 16 procent na 22 miliard USD. Světlým bodem bylo pouze obchodování se samotnými komoditami. Příjmy z těchto obchodů stouply o 26 procent na 1,8 miliardy USD.

Příjmy z obchodů s akciemi se snížily o tři procenta na 11,2 miliardy USD. Příjmy divizí, které poskytují poradenskou činnost při fúzích a akvizicích a nabídce akcií, však stouply o čtyři procent na 9,7 miliardy USD.

Nové předpisy zavedené v reakci na finanční krizi vyžadují, aby si banky vytvořily vyšší kapitálové rezervy na krytí rizikového majetku. To mělo negativní dopad na celkové příjmy bank. Investiční banky také mění a upravují svou podobu a aktivity, aby zlepšily svoji ziskovost, a mnoho z nich omezilo obchody s cennými papíry s pevným výnosem, měnami a komoditami, aby splnily nové regulační podmínky a lépe zvládly nižší objemy obchodů.

Ve všech deseti největších investičních bankách klesl ve čtvrtletí počet zaměstnanců o tři procenta. Britská Barclays však v rámci změn tento měsíc oznámila, že propustí v příštích třech letech 19.000 z celkem 32.900 zaměstnanců, z toho 7000 v divizi investičního bankovnictví.

Mezi deset největších investičních bank patří Bank of America Merrill Lynch, Barclays, BNP Paribas, Citi, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, JPMorgan, Morgan Stanley a UBS.