Iniciátorkou společného hubnutí je Pavla Staňková (41). Vdaná maminka 18letého Lukáše a 10leté Elišky pracuje jako operátorka výroby a zároveň je místostarostkou Krakova u Rakovníka, odkud všechny tři bojovnice s kily pocházejí. Pavla je celoživotně zaměřená na výkon. Jako akční žena je obklopena přáteli, kteří jí upřímně fandí. Do hubnutí proto zapojila i sestru Bohumilu Čechovou (43) a kamarádku Kristýnu Benešovou (30) a bez nadsázky lze říct, že podporovat je bude celá obec, kde se všichni znají a kde to komunitním životem opravdu žije.

Video
délka: 00:42
1080p 720p 480p 360p 240p

Jste to, co jíte: Kamarádky hasičky půjdou hodně do sebe TV Prima

Dámy to ale nebudou mít jednoduché. V Krakově, kde je téměř každý hasičem, se pořád něco děje, a tak se tam hubne těžko. Všude jsou samé dobroty, kterým nelze odolat. „Každou chvíli u nás pořádáme nějaké víceboje, s manželem se účastníme všelijakých ´srandamačů´, a já už to nezvládám, jak jsem tlustá!“ říká Pavla. Jejím cílem je vejít se do hasičského saka – slavnostní uniformy, které má už deset let a společně s Bohunkou a Kristýnou zvládnout i hasičskou soutěž, kde by se rády postavily na některý z vítězných stupínků.

Video
délka: 00:56
1080p 720p 480p 360p 240p

Jste to, co jíte: Se špeky se utkají tři hasičky TV Prima

Pavla váží 97 kg a diety drží polovinu svého života, režim ale nedokáže udržet trvale. V pracovním týdnu se jí to celkem daří, o víkendech ale neodolá nástrahám nezdravého způsobu života. Na neuspořádaném stravování má podíl nejen třísměnný provoz, ve kterém pracuje ona i její sestra, skladnice Bohunka, ale i nadmíra dalších aktivit. Jak sama říká, nedovede si představit nicnedělání, i ve volnu ji baví být aktivní. Navíc má pocit, že všechno musí stihnout! Je ale připravena slevit z nároků a naučit se říkat NE.

Video
délka: 00:37
1080p 720p 480p 360p 240p

Jste to, co jíte: Tři hasičky se dají do závodů nejenom s tukem TV Prima

Po čtyřech měsících byla Pavla lehčí o 17,5 kilogramu tuku a podprůměrnou kondici dostala na nadprůměrnou. Za dalších osm týdnů přidala mínus 5 kilo, celkem tak má dole téměř 23 kilogramů. Její sestra Bohunka umazala pouze tři kila, ale vyrýsovala si postavu, a i když nehubne, sportuje a je ráda, že ve zdravé stravě našla energii, která jí chyběla. Kristýna snížila svou váhu z původních 80 kilogramů o 15 kilo a sportem si dál udržuje postavu.

Fotogalerie
34 fotografií