Česká televize


Kouzelník Žito 24. 12.

Jiřina Bohdalová v pohádce Kouzelník Žito.
Autor: archiv ČT

Štědrovečerní pohádka byla natočena na motivy postavy kouzelníka Žita, který je spjat s naší historií, ale ještě nikdy se neobjevil v pohádce. Kořenářka Apolena najde v žitném lánu odložené novorozeně, pojmenuje ho Žito a vychová ho. Žito se zamiluje do královy schovanky Adélky, ta jeho lásku opětuje, ale má konkurenci. Po Žitově lásce totiž touží i čertice Filištína, která se ho snaží zlákat do pekelných nástrah. Jak to všechno dopadne, na to si musíte počkat do Štědrého večera.

Anděl Páně 2  25. 12.

Na Kašperku se točil Anděl Páně.
Autor: David Malík a archiv Blesku

Na Boží hod nás bude večer doprovázet oblíbená pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2, kde se Petronel s Uriášem opět objeví na zemi – a hledají ztracené jablko ze stromu poznání, které se zakutálelo jejich vinou. Pokud by ho nenašli, udělal by z nich Bůh hvězdnou mlhovinu. Jak tentokrát pořídí a s kým vším se v lidském světě potkají, se dozvíte už brzy. Česká televize vám promítne samozřejmě i první díl Anděla Páně a ještě další dvě pohádky z dílny Jiřího Stracha. Budou jimi Šťastný smolař a Svatojánský věneček.

O zakletém králi a odvážném Martinovi  26. 12.

Video
Video se připravuje ...

O zakletém králi a odvážném Martinovi Česká televize

Šestadvacátého nás čeká další premiérová pohádka, která vznikla v koprodukci se Slovenskem. Pohádka začíná tím, jak se princezna Michaela rozhodne najít království krále Svaroga, jehož koruna by měla být kouzelná a měla by uzdravovat. Její otec je velmi nemocný a ona se vydá na nebezpečnou cestu, aby ho uzdravila. Cestou potká kováře Martina, který je slepý, ale i přes svůj handicap si dokáže poradit s nástrahami. A nakonec se to vše stane dokonce výhodou. Povede se mu zachránit princeznu a jejího nemocného otce?

Nova


Tři bratři  24. 12.

Vánoční pohádky
Autor: archiv

Štědrý večer v televizi Nova bude také pohádkový, tady se můžete těšit na Tři bratry, tedy pohádku Jana Svěráka. Tři bratři, tři příběhy a každý z nich má námět v jedné klasické pohádce. Červená karkulka, Dvanáct měsíčků a Šípková Růženka. Nechybí chytlavé písničky a milý humor.

Láska nebeská  24. 12.

Vánoční pohádky
Autor: archiv

Hned po pohádce se všechny romantické duše mohou uvelebit v měkkých polštářích, přisunout si k ruce vánoční pečivo a zhlédnout jeden z nejoblíbenějších romantických filmů všech dob. Láska nebeská – v hlavní roli s Hugh Grantem – nezklame. Letos nás do Prahy přijel navštívit představitel Billyho Macka Bill Nighy a byl velice milý. Tuhle pohádku pro dospělé si ujít nenecháme.

Řachanda  25. 12.

Vánoční pohádky
Autor: archiv

Pohádka o rozmazlené princezně a dvou nešikovných lupičích bude na programu na Boží hod. Všichni tři potřebují napravit a dovychovat, to se jim stane v kouzelném lese plném podivných bytostí. Princezna se nejen napraví, ale také zamiluje, to by přece jinak nebyla pohádka!

S čerty nejsou žerty  26. 12.

Vánoční pohádky
Autor: archiv

Na Štěpána večer vsadila Nova na klasiku. Pohádka S čerty nejsou žerty je jednou z nejoblíbenějších, mimo jiné z toho důvodu, že má spoustu skvělých humorných okamžiků a výborné herecké obsazení. Hlášky z filmu zlidověly a do čerta s hodností vraníka se zamilovala leckterá z nás.

Prima


O princezně Jasněnce a létajícím ševci  24. 12.

Vánoční pohádky
Autor: archiv

Tohle je pohádka, kterou bude hrát Prima na Štědrý večer. Samozřejmě že během celého dne – stejně jako na ostatních programech – bude možnost vidět pestrou škálu dalších pohádek a animáků. Jasněnka je princezna, která se zamiluje do ševce Jíry. Ale unese ji zlá čarodějnice, a než se jejich cesty zase setkají, budou oba muset zakusit mnohá dobrodružství.

Pyšná princezna 25. 12.

Vánoční pohádky
Autor: archiv

Česká klasika, která okouzluje už šedesát šest let. Černobílá pohádka s krásným princem Miroslavem, který svou láskou a dobrosrdečností dokázal z pyšné princezny Krasomily udělat dobrého člověka. Kdo z nás si nechtěl vyzkoušet divokou jízdu na kládě, která skončí pořádnou koupačkou?

Hrátky s čertem  26. 12.

Vánoční pohádky
Autor: archiv

Další klasika, která už má za sebou pár desítek let na televizních obrazovkách. Vysloužilý voják Martin si poradí s bláznivými ženskými i peklem. Pohádka je doslova jako malovaná a pro pamětnice, které milovaly Josefa Vinkláře a Josefa Beka, je to náramná podívaná, protože oba zmínění hrají v hlavních rolích a moc jim to sekne!