Simpsonovi, chcete-li Simsonovi, chcete-li Simpsni, chcete-li Simsni. Tolik různých jmen nedostal v České republice snad žádný fenomén. Americký sitcom o animované žluté rodince dobyl svět. V našich končinách se těší stále velké popularitě. Seriál spatřil světlo světa v roce 1989 a vznikly stovky dílů. Fanoušci už ho nenajdou jen v televizi, ale i na internetu.

Stačí zadat do vyhledávače, třeba i chybně „Simsonovi online“, i tak najdete spoustu webových stránek, kde si můžete pustit jakýkoli díl z 26 sérií. Simpsonovi se pyšní brilantním českým dabingem. Tátu Homera nejdříve daboval Vlastimil Bedrna (1. – 12. série), od 13. série můžeme slyšet hlas Vlastimila Zavřela. Mámu Marge dabuje Jiří Lábus, dcery Lisu a Maggie Helena Štáchová a rošťáckého syna Barta Martin Dejdar.

Simsonovi online – žádný překlep, ale české unikum

Existují seriály, kdy se dabing zdaleka nevyrovná originálnímu znění. Simpsonovi však mezi ně nepatří. Právě kvalitní dabing, který sitcom zdobí, dělá ze „Simsnů“ tak trochu domácí výtvor. Ruku na srdce, kdo někdy se zaujetím sledoval tento animovaný klenot v originále?

Kvalitu českého dabingu ocenil i tvůrce sitcomu Matt Groening, když se nechal slyšet, že patří k nejlepším na světě. Popularitu v České republice určitě posílil i fotbalový brankář Petr Čech, jenž působí v anglickém velkoklubu Chelsea FC.

Jeden z nejlepších brankářů světa se stal v roce 2014 s dalšími čtyřmi hráči klubu předlohou pro simpsonovské suvenýry. Přímo v seriálu si „zahrála“ česká zpěvačka Markéta Irglová a je první a jedinou Češkou, která se v legendárním sitcomu objevila.

Kde Simpsonovy hledat na internetu

Nejjednodušší je sitcom hledat přes vyhledávače. V zásadě je jedno, jak název seriálu napíšete, klidně můžete použít i onu chybnou verzi „Simsonovi online“. I tak jsme schopni najít spoustu webových stránek, kde si můžeme přehrát libovolný seriál.

Mezi takové seriálové portály, kde najdeme oblíbenou žlutou rodinku, patří třeba simpsonovi.nikee.cz, sledujuserialy.cz, onlinesimpsonovi.cz, simpsni.cz, nebo simpsonovi-tv.cz. Pak už si stačí jen vybrat epizodu a zábava může začít.