Vítejte ve Springfieldu: Dům Simpsonových v životní velikosti stojí v Nevadě!

Autor: INT, lm - 
22. 12. 2013
10:17

Legendární žlutá rodinka Simpsonových nás na televizních obrazovkách baví už 24 let! Za tu dobu vznikla spousta připomínkových předmětů a dalších pamětihodností. Ta největší ale leží v americké Nevadě - domeček seriálové rodinky v životní velikosti!

Přesná replika domu Simpsonových byla postavena v roce 1997 v Hendersonu v americkém státě Nevada. Konstruktéři zhlédli více než sto epizod, aby postavili legendární obydlí kreslené rodinky do puntíku přesně.

Domeček má čtyři ložnice a pyšní se rozlohou přes 200 metrů čtverečních. Stěny, stropy, dlažba, a dokonce i spotřebiče byly vyvedeny v přesných barvách totožných se seriálovou předlohou. Do domu byl umístěna i sedačka, která nechybí téměř v žádné úvodní znělce, a nad ní samozřejmě visí nakřivo pověšený obraz lodičky.

Na tehdejší poměry vyšel dům na bezmála čtyři miliony korun a byl určen jako výhra v soutěži pořádané televizní stanicí Fox a společností Pepsi. Výherce soutěže dal ale přednost finanční hotovosti ve výši 75 tisíc dolarů, tedy v tehdejším kurzu přibližně přes dva miliony korun. Dům byl posléze v roce 2001 prodán jinému zájemci.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

azorek ( 22. prosince 2013 18:26 )

A chybí jim tam podstatná maličkost-klepadlo na dveřích

azorek ( 22. prosince 2013 18:22 )

A teď tam bude vodit turisty z čr a rejžovat doláče. Ano,nejznámější soused tam bude určitě chybět.U nás v práci je nejmíň jeden takový Flanders a dokonce Montgomery Burns i s těmi milióny.S radostí bych je tam přestěhoval.

danoch ( 22. prosince 2013 15:53 )

A bydlí vedle Ned Flanders?

Zobrazit celou diskusi
Další videa