Vítejte ve Springfieldu: Dům Simpsonových v životní velikosti stojí v Nevadě!

Autor: INT, lm - 
22. 12. 2013
10:17

Legendární žlutá rodinka Simpsonových nás na televizních obrazovkách baví už 24 let! Za tu dobu vznikla spousta připomínkových předmětů a dalších pamětihodností. Ta největší ale leží v americké Nevadě - domeček seriálové rodinky v životní velikosti!

Přesná replika domu Simpsonových byla postavena v roce 1997 v Hendersonu v americkém státě Nevada. Konstruktéři zhlédli více než sto epizod, aby postavili legendární obydlí kreslené rodinky do puntíku přesně.

Domeček má čtyři ložnice a pyšní se rozlohou přes 200 metrů čtverečních. Stěny, stropy, dlažba, a dokonce i spotřebiče byly vyvedeny v přesných barvách totožných se seriálovou předlohou. Do domu byl umístěna i sedačka, která nechybí téměř v žádné úvodní znělce, a nad ní samozřejmě visí nakřivo pověšený obraz lodičky.

Na tehdejší poměry vyšel dům na bezmála čtyři miliony korun a byl určen jako výhra v soutěži pořádané televizní stanicí Fox a společností Pepsi. Výherce soutěže dal ale přednost finanční hotovosti ve výši 75 tisíc dolarů, tedy v tehdejším kurzu přibližně přes dva miliony korun. Dům byl posléze v roce 2001 prodán jinému zájemci.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

azorek ( 22. prosince 2013 18:26 )

A chybí jim tam podstatná maličkost-klepadlo na dveřích

azorek ( 22. prosince 2013 18:22 )

A teď tam bude vodit turisty z čr a rejžovat doláče. Ano,nejznámější soused tam bude určitě chybět.U nás v práci je nejmíň jeden takový Flanders a dokonce Montgomery Burns i s těmi milióny.S radostí bych je tam přestěhoval.

danoch ( 22. prosince 2013 15:53 )

A bydlí vedle Ned Flanders?

Zobrazit celou diskusi
Další videa