Princ William

Princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu, baron z Carrickfergusu se  narodil 21. června roku 1982 princi Charlesovi princezně Dianě. Po svém otci je druhým dědicem bristkého trůnu. Princ William je rytířem Podvazkového řádu a vzděláním magistr umění. Je také prezidentem Anglické fotbalové asociace. Pokud se William jednou stane králem, bude prvním britským panovníkem po královně Anně Stuartovně, který má předky z rodu Stuartovců. 15. září roku 1984 se Williamovi narodil mladčí bratr Harry. Za zmínku rozhodně stojí také Williamova výška. Měří necelé dva metry. Přesně tedy 1,91 cm. 

William navštěvoval nezávislé školy v jižní Anglii. Na střední školu chodil na Eton College, se zaměřením na humanitní obory. Mimo jiné byl také fotbalovým kapitánem. Po studiu střední školy se stal se členem britské armády a účastnil se cvičení v Belize. Část tohoto roku strávil také v jižním Chile jako dobrovolník organizace Releigh International, která pomáhá mladým lidem najít jejich celý potenciál. Obrázky, jak princ William čistí záchody, obletěly celý svět. 

V roce 2001 začal princ studovat Univerzitu v St Andrews ve Skotsku, jejíž studium dokončil v roce 2005 a získal titul Master of Arts. Je to nejvyšší akademické ocenění, jakého se kdy následníkovi britského trůnu dostalo. Na univerzitě užíval jméno William Wales a potkal zde svou životní lásku Kate Middleton.

Vévodkyně Catherine

Catherine Elizabeth Middleton, po svatbě občanským jménem Catherine Elizabeth Mountbatten-Windsor, je manželka prince Williama, vévody z Cambridge. Narodila se 9. ledna 1982 v Readingu a má dva sourozence Pippu a Jamese. Mimo jiné vystudovala Univerzitu v St. Adrews, kde se také seznámila s princem. Jejím studijním oborem byly dějiny umění a jejím koníčkem byl sport, konkrétně tenis, hokej, basketball a atletika. Před univerzitou studovala na britském institutu v italské Florencii, účastnila se na programu Raleigh International v Chile a dalších významných událostí

Po univerzitě začala pracovat ve společnosti svých rodičů Party Pieces. V roce 2006 působila v módním domě Jigsaw jako asistentka nákupčího. V roce 2008 uvedla značku  pro děti First Birthdays. V roce 2017 se stala patronkou britského tenisového svazu The Lawn Tennis Association a londýnského clubu All England Lawen Tennis and Croquet.

Jak se seznámil William s Kate

Kate a William se seznámili v roce 2001 na prestižní univerzitě. Ačkoliv to tak na první pohled vypadá, jejich vztah nebyl vždy idylický. Zhruba po 6 letech se rozhodli jít každý po své životní cestě na čas se rozešli. Nakonci se ale zase střetli a uvědomili si, že jsou si souzeni. V roce 2010 se zasnoubili a 29. dubna, roku 2011 se vzali ve Wesminsterském opatství v Londýně. Na tento den byl ve Spojeném království dokonce vyhlášen státní svátek.  V součastnosti mají Kate a William tři krásné děti, a i když občas někdo o jejich vztahu zapochybuje, na rozvod to rozhodně nevypadá.