Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Metalfest Open Air 2023: Legendární festival metalové hudby v Plzni!

Hudební festival
Hudební festival  (Autor: Profimedia)
Autor: Jiřina Sivcová - 
16. března 2023
10:00
  • 2. – 4. června 2023
  • Plzeň, Amfiteátr Lochotín
  • Celofestivalová vstupenka na 3 dny – 2 400 Kč (cena platná do 31. 3. 2023 nebo do vyprodání zásob této limitované edice)
  • Parkovací karta pro osobní automobil – 300 Kč (po celou dobu festivalu)

Festival Metalfest Open Air je každoročně jeden z těch, který otevírá letní festivalovou sezónu v celé ČR. Jedná se o uznávanou a již několik let tradiční metalovou akci, na které nechybí žádný fanoušek metalu a hardcoru. Mezi dalšími hudebními žánry, které zde můžete slyšet, je také rock, rap a nespočet odnoží metalu. 

Letošní 12. ročník se bude opět konat v krásném přírodním prostředí plzeňského amfiteátru Lochotín. V bezprostřední blízkosti je Lochotínský park a plzeňská ZOO. Návštěvníci si toto prostředí velmi chválí pro úžasný výhled na stage. Díky stupňovitému rozložení amfiteátru je na pódium vidět snad z každého místa. 

První ročník festivalu se uskutečnil v roce 2009 a hned sklidil velký úspěch. Tehdy se jednalo o třídenní nálož toho nejlepšího z metalové a hardcorové hudební scény. V roce 2022 se festival prodloužil o jeden den. Letošní ročník se ale vrátil do starých kolejí a bude trvat 3 dny. Stejné festivaly se konají každý rok také v Polsku, Německu, Chorvatsku, Itálii, Švýcarsku a Rakousku. Jedná se proto o největší mezinárodní festival, který každoročně navštíví několik tisíc českých i zahraničních fanoušků. 

Line-up a program festivalu Metalfest Open Air 2023

Nejzvučnějšími taháky je například německá skupina Powerwolf, která je známa pro své stylizace do vlkodlaků a odkazy na křesťanství. Fanoušky potěší také švédské death metalové skupiny Arch Enemy a Avatar. Až z Ameriky dorazí thrash metalová skupina Testament. Black metalová skupina z Polska Behemoth a finští Korpiklaani doplní festivalovou špičku. Chybět nebudou ani zástupci domácího metalu, skupina Sebastien.

Dalšími vystupujícími budou Insomnium, The Unity, Annisokay, Thunder Mother, Wind Rose, Megaherz, Crypta, Amalgama, Any Given Day, All for Metal, Redsphere, Forrest Jump nebo Solar System. Přesný rozpis jednotlivých vystoupení a obsah doprovodného programu zatím není zveřejněn.   

Doprava na festival Metalfest Open Air 2023

Vlastním autem

V blízkosti festivalového areálu bude připraveno několik parkovacích ploch a míst. Nejvhodnější je zakoupit si parkování předem, abyste měli jistotu, že pro vás bude vyhrazeno volné místo. 

Z Prahy do Plzně vede dálnice D5. U Ejpovic sjedete na Plzeň a následně pojedete po silnici číslo 26 a 20. Dále sledujte směrovky na festival případně na plzeňskou ZOO. Celá trasa má asi 90 km a zabere vám 1,5 hodiny. 

Vyrazíte-li z Liberce, pak je nejrychlejší jet po dálnici D10 do Prahy a odtud dále po D5, jak je popsáno výše. Tato trasa vám zabere asi 2,5 hodiny. 

Něco málo přes dvě hodiny pojedete k lochotínskému amfiteátru z Českých Budějovic. Využijete silnici I.třídy číslo 20, po které pohodlně dojedete až do Plzně. 

Metaloví fanoušci z Brna budou muset přejet doslova půlku republiky. Nejrychlejší cesta vede po dálnici D1 do Prahy a odtud dále tak, jak je popsáno výše. Celkem strávíte v autě asi 3 hodiny.  

Autobusem

Autobus z Prahy do Plzně jezdí každou hodinu a cesta trvá 1 – 2 hodiny, dle vybraného spoje. Ve všech případech nemusíte nikde přestupovat. Klíčová je pro vás zastávka Plzeň, CAN.

Cesta z Liberce je poněkud složitější. Na přímý autobus nenarazíte. Většinou je vždy nutný přestup v Praze. Dalšími přestupovými body mohou být Karlovy Vary, Příbram, Rožmitál p. Tř. či Jablonec nad Nisou. Na cestě strávíte kolem 5 hodin. 

Cestování autobusem z Českých Budějovic představuje mnoho přestupů. Za celý den jezdí jen 3 jednodušší spoje, při kterých přesedáte pouze v Praze a celou cestu zvládnete za 5 hodin. Další denní spojení vás nutí až 4x přestoupit a cesta trvá 5 - 8 hodin.

Kdo pojede z Brna a chce využít autobusovou dopravu, najde pouze dva přímé spoje do Plzně a to v čase po obědě. Tyto autobusy jsou na místě za 4 hodiny a 45 minut. Využít můžete také několika dalších spojů s jedním přestupem v Praze. Další možné spojení si žádá až 3 přestupy a cestu dlouhou i 8 hodin. 

Vlakem

Vlakový přesun z Prahy do Plzně je bezproblémový. Vybírat si můžete z několika spojení denně. Ve vlaku budete nejdéle 1,5 hodiny. 

Cestující z Liberce nemají žádnou možnost přímého spoje. Nejjednodušší, ale ne nejkratší, je spoj s jedním přestupem v Pardubicích. Bude vám trvat 6 hodin. Cestu můžete zvládnout ale také za 4 hodiny a to v případě, že přestoupíte v Turnově a následně v Praze. Další možné spojení si žádá 4 přestupy a je zbytečně složité. 

Z Českých Budějovic jezdí několik přímých spojů denně. Cesta trvá kolem 2 hodin. Pro brněnské fanoušky  je nejvhodnějším spojením vlak do Prahy a následně přestup na přímý vlak do Plzně. Cesta se dá zvládnout za 4,5 – 5 hodin. 

MHD

Z autobusové zastávky Plzeň, CAS jezdí k zastávce Amfiteátr autobusové linky 41 a 56. Cesta k festivalovému areálu vám bude trvat asi 10 minut. Pokud dorazíte na festival vlakem, budete muset z hlavního vlakového nádraží nasednout na místní vlak, trolejbus a následně na autobus. Minimálně dvěma přestupům se v žádném případě nevyhnete. Na cestu si vyhraďte 20 – 30 minut.

Ubytování na festivalu Metalfest Open Air 2023   

V blízkosti festivalového areálu bude postaveno stanové městečko. V případě, že pro vás však stan není vhodným řešením a máte rádi klid a pohodlí hotelu či apartmánu, pak začněte hledat ubytování co nejdříve. Ve vzdálenosti do 5 km od areálu zbývá několik posledních volných kapacit. Jejich cena za 2 noci pro 2 osoby je v průměru kolem 10 000 Kč. Ubytovací zařízení přímo v Plzni jsou již vyprodána. Řešením jsou přilehlé obce např. Horomyslice, Dobřany, Pňovany, Dolní Lukavice, Stod a Přeštice. Cenově se vejdete do 5 000 Kč za dvě noci pro dva. Musíte však počítat s dojezdovou vzdáleností až 20 km.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud