Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Beats for Love 2023: Hudební léto v Ostravě začne festivalem elektronické hudby

Hudební festival (ilustrační foto)
Hudební festival (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: Jiřina Sivcová - 
7. března 2023
10:00
 • 5.–8. července 2023
 • Ostrava, Dolní oblast Vítkovice
 • Vstupné:
  Čtyřdenní vstupenka – 2 490 Kč
  Čtyřdenní VIP vstupenka – 4 790 Kč
  Jednodenní vstupenka – 1 190 Kč (každý festivalový den)
  Jednodenní VIP vstupenka – 2 490 Kč (každý festivalový den)

Beats for Love je největší taneční festival elektronické hudby ve střední Evropě. Na 14 scénách si můžete vychutnat vystoupení více než 400 umělců. Představí se hudebníci, DJs, performeři, grafici, taneční skupiny, ti nejlepší ze streetartu, digitálního a audiovizuálního umění. Festival v posledních letech navštívilo více než 160 000 návštěvníků a to znamená, že každý rok hlásí pořadatelé vyprodáno. 

Tuto hudebně-taneční událost doplňuje také bohatý doprovodný program. Zážitkové je již místo konání v industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovice, kde se festival koná už od roku 2013. Symbolem celé akce je velké srdce. Důvodem je zřejmě fakt, že účast každého fanouška na festivalu je srdcovou záležitostí. Zároveň je srdce také symbolem vedlejšího charitativního účelu. Letos již po osmé je součástí festivalu také akce Beats for Charity, prostřednictvím níž se dostane pomoci lidem v Moravskoslezském kraji.

Line-up a program festivalu Beats for Love 2023

Pořadatelé již oznámili několik známých jmen, která na festivalu vystoupí. 

Ve středu se představí Hardwell, hitmaker Netsky z Belgie, anglická královna Koven, Metrik, Andromedik, Maddix, Tomawok nebo Fleck. Chybět nebude ani nejznámější umělec světové hardcore scény Angertist.

Čtvrteční stages ovládne Imanbek, Sub Focus, známé duo Dirtyphonics z Francie, Mefjus, Eats Everything, Jody Wisternoff, Tinlicker, Luke Slater a Billx.

Pátek prožijí fanoušci s Wilkinson, A.M.C, Grafix, Gary Beck, Klaudia Gawlas, Da Tweekaz či Top Cat. Poprvé v historii festivalu představí své umění kanadský Apashe. Součástí jeho vystoupení bude také dechová sekce orchestru.

Vrcholné vystoupení předvede v sobotu legendární nizozemský DJ Tiësto. Doplní jej Sigma, nizozemské duo Blasterjaxx, Audio, The Upbeats, otec house music Mark Knight, Cosmix Gate, Ilan Bluestone, Bexxie, Juliet Fox, Victor Ruiz, MC Spyda a Ragga Twins.

Doprava na festival Beats for Love 2023

Vlastním autem

Pojedete-li vlastním autem, můžete zaparkovat přímo u areálu. Počet parkovacích stání je zde ale omezený. Po zakoupení parkovací karty však budete mít své místo zajištěno. Většina dalších parkovacích ploch je od areálu vzdálena. Při jejich využití budete muset do areálu dojít pěšky nebo využít MHD.

Z Prahy do Ostravy pojedete asi 3,5 hodiny. Nejpohodlnější je cesta po dálnici D1, přes Brno až k Olomouci a dále po silnici číslo 35. Variantou je využití dálnice D11 kolem Hradce Králové, Litomyšle až do Olomouce. Diváci z Brna pojedou stejnou cestou jako ti, kteří cestují z Prahy po dálnici D1. V autě stráví kolem 2 hodin.

Ten, kdo pojede na festival z Liberce, musí počítat s cestou dlouhou 4–4,5 hodiny. Nejrychlejší je trasa na Hradec Králové a následně už stejně jako při cestě z Prahy. 

Z Českých Budějovic pojedete na Tábor, Pelhřimov, Humpolec, Jihlavu a Brno. Z Brna je již cesta popsána výše. Celkem vám cesta zabere asi 4 hodiny. 

Autobusem

Pokud budete cestovat autobusem, neměl by být problém najít vhodný spoj. Můžete využít pravidelné spoje, nebo si objednat speciální mikrobus či minibus od festivalového partnera sVážka. Objednáte si svoji místenku a počkáte na informace o vhodném spoji. 

Pravidelné spojení z Prahy jezdí téměř každou hodinu. Počítejte s 6 hodinami jízdy. Autobus jede přímo do Ostravy nebo je potřeba přestoupit v Brně. Z Brna pak jezdí autobus pravidelně každou hodinu a do Ostravy dorazí za 2 hodiny a 45 minut. 

Autobus z Liberce a Českých Budějovic je celkově náročnější. Nejenom proto, že cesta trvá 8–10 hodin. Během cesty musíte také několikrát přestoupit na jiný spoj, což velmi snižuje komfort celé cesty.

Vlakem

Cesta vlakem patří k těm pohodlnějším variantám dopravy. Z Prahy jezdí pravidelný vlakový spoj každou hodinu. Nikde nemusíte přestupovat a zhruba za 3,5 hodiny jste v Ostravě. Z Brna trvá cesta maximálně 2,5 hodiny a vyrazit můžete téměř každou hodinu. Po cestě nikde nepřestupujete. 

Diváci z Liberce a Českých Budějovic musí počítat s délkou cesty až 6 hodin. Pokud pojedete z Liberce, pak je nejlepší přestoupit v Pardubicích a dále už jedete přímo do Ostravy. Kdo vyrazí z Českých Budějovic, bude muset přestoupit v Praze. 

MHD

Během festivalu budou posíleny všechny tramvajové spoje do nejrůznějších částí Ostravy. Nejbližší zastávkou u festivalového areálu je stanice Dolní Vítkovice Hlubina, odkud jezdí tramvaje číslo 1 a 2. Dopravní podnik Ostrava připravil ve spolupráci s organizátory festivalu speciální jízdenku na MHD, kterou budete moct zakoupit online nebo na vybraných prodejních místech v Ostravě.

Ubytování na festivalu Beats for Love 2023   

V těsné blízkosti festivalového areálu bude přichystaný kemp Love Village. Je to místo, kde si můžete pronajmout vybavený stan pro dvě osoby nebo pro 5–8 osob. Ve vzdálenosti asi půl hodiny chůze, v blízkosti Slezskoostravského hradu, je připraven standardní Love Camp. Tady si můžete postavit vlastní stan. Další variantou je kemp Landek Park, který je ale vzdálen asi 11 km od areálu festivalu.

Pokud nejste zrovna kempovací typ, poohlédněte se spíše po ubytování v penzionech, apartmánech a hotelových pokojích. Kvůli vysoké návštěvnosti festivalu se ubytovací kapacity ale rychle plní. Nyní najdete ubytování v centru Ostravy za cenu kolem 13 000 Kč za dvoulůžkový pokoj na tři noci. Levnějšími, avšak vzdálenějšími variantami je ubytování v Bohumíně, Karviné a dalších obcích blízko Ostravy. V tomto případě pořídíte ubytování zhruba od 4 000 Kč za dvě osoby na tři noci.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi