Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Colours of Ostrava 2023: Legendární festival slaví letos jubileum

Hudební festival (ilustrační foto)
Hudební festival (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: Jiřina Sivcová - 
21. února 2023
09:00

Na multižánrový festival Colours of Ostrava přivítal v posledních ročnících pokaždé více než 40 000 návštěvníků. Díky tomuto velkému zájmu je festival každý rok beznadějně vyprodaný. Na své si přijdou téměř všichni hudební fanoušci, protože paleta hudebních žánrů a samotných hudebníků je velmi pestrá. Zazní zde rock, pop, jazz, blues, electronic, folk, funk, soul, hip hop, reggae, neoklasika nebo cumbia. Na 19 scénách si můžete poslechnout vystoupení více než 100 domácích, ale i zahraničních interpretů.

 • 19. – 22. července 2023
 • Ostrava, areál Dolní oblast Vítkovice
 • Vstupné:
  Čtyřdenní základní vstupné 3 990 Kč (při nákupu do 31. 3. 2023)
  Čtyřdenní základní vstupné 4 190 Kč (při nákupu do 31. 5. 2023)
  Čtyřdenní dětské vstupné 1 190 Kč (děti nad 140 cm, do věku 14,99 let)
  Děti do 140 cm zdarma
  Čtyřdenní ZTP a ZTP/P vstupné 890 Kč
  Jednodenní vstupné 2 990 Kč (za každý festivalový den)

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Dospělí mohou navštívit worshopy, divadelní představení, výtvarné instalace, diskuze nebo mezinárodní fórum Meltingpot, kde vystoupí více než 200 zajímavých lidí z různých oborů. Děti jistě potěší dílničky, rukodělné workshopy, divadla a vystoupení dětských kapel.

Festival se pořádá již od roku 2002. Původně probíhal na různých místech v centru Ostravy. Od roku 2012 ale pořadatelé vybrali jako místo konání industriální prostor Dolní oblast Vítkovice. Tento areál starých hutí, dolů a železáren dodá festivalu Colours of Ostrava pořádný šmrnc. Festival byl za dobu svého konání několikrát oceněn. Za zmínku stojí například cena Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006. Deník The Guardian v roce 2016 ocenil Colours of Ostrava jako jeden z 10 nejlepších festivalů Evropy.

Line-up a program festivalu Colours of Ostrava 2023

Snad největším tahákem festivalu je jedna z aktuálně nejúspěšnějších světových kapel OneRepublic. Svou nezapomenutelnou show předvede americký rapper Macklemore a britská hvězda Ellie Goulding. Africká superstar Burna Buy se letos poprvé představí před českým publikem a bude to právě na Colours of Ostrava. Line-up tvoří také další zahraniční interpreti – Jacob Collier, Interpol, Niall Horan, Kavinsky, Tom Grennan, LaBrassBanda, The Comet is Coming, CloZee, Haviah Mighty, Moonshine nebo Anyma. 

Milovníci klavírní hudby budou potěšeni vystoupením nejrychlejšího klavíristy na světě Lubomyra Melnyka nebo polské klavíristky Haniy Rani.

České interprety pořadatelé zatím tají. 

Doprava na festival Colours of Ostrava 2023

Vlastním autem

Pokud budete cestovat vlastním autem, pak pamatujte na to, že odstavné parkoviště není přímo u areálu. Vaše vozidlo musíte zaparkovat na jednom ze dvou záchytných parkovišť a na festival dále dojet prostřednictvím MHD. Záchytná parkoviště jsou na Náměstí Jiřího z Poděbrad a u Ostravar Arény. Celková kapacita je zhruba 950 automobilů.

Cesta z Prahy do Ostravy trvá zhruba 3,5 hodiny. Využít můžete dálnici D1 přes Brno nebo jet po dálnici D11 kolem Hradce Králové a dále přes Vysoké Mýto, Litomyšl, Mohelnici až do Olomouce. Zde se obě cesty spojují a pokračuje se dále po silnici číslo 35 až do Ostravy. 

Z Brna cesta zabere zhruba 2 hodiny a trasa je obdobná jako při cestě z Prahy. 

Fanoušci z Liberce si na cestu autem musí vyhranit 4 – 4,5 hodiny. Mohou jet směrem na Hradec Králové a odtud dále jako při cestě z Prahy. Delšími variantami zhruba o půl hodiny jsou trasy přes Prahu nebo Liberec a dále přes Německo a Polsko. 

České Budějovice jsou od Ostravy vzdálené autem asi 4 hodiny. Nejvýhodnější je jet směrem na Tábor, Pelhřimov, Humpolec, Jihlavu a Brno. 

Autobusem

Rozhodnete-li se pro cestu z Prahy využít autobus, počítejte s celkovou dobou jízdy 6 hodin. Autobusy jezdí téměř každou hodinu a můžete si vybrat z přímého spoje nebo přestupového v Brně. Z Brna dále jezdí do Ostravy spoj každou hodinu a trvá kolem 2 hodin a 45 minut. 

Pro cestu z Liberce potřebujete nutnou dávku trpělivosti. Budete muset po cestě několikrát přestoupit a celkově vám celá cesta zabere od 8 – 10 hodin. Velmi podobné je také cestování z Českých Budějovic.   

Vlakem

Ostrava je vlakem velmi dobře dostupná. Z Prahy se přímým spojem dostanete do Ostravy za zhruba 3,5 hodiny. V některé časy jezdí za hodinu i více spojů. Zároveň také České dráhy každý rok vypravují speciální vlaky tzv. Colours Expres. Jeden vlak pojede ve středu, dva vlaky večer ze soboty na neděli a jeden v neděli. Pokud vystoupíte na vlakové stanici Ostrava – střed, pak je festivalový areál vzdálen cca 300 m. 

Cesta vlakem z Brna trvá necelé 2,5 hodiny. Vlak jede téměř každou hodinu. Pokud budete cestovat z Liberce a Českých Budějovic, musíte vždy absolvovat nějaký přestup. Nejjednodušší spojení z Liberce je s přestupem v Pardubicích a zabere vám téměř 6 hodin. Tento spoj jezdí většinou každé dvě hodiny. Na cestu z Českých Budějovic si vyhraňte také 6 hodin a počítejte s přestupem v Praze.  

MHD

Vstupenku na festival nemůžete použít zároveň také jako jízdenku MHD. Je potřeba zakoupit si platnou jízdenku na každou jízdu. Dopravní podnik Ostrava má pro návštěvníky festivalu Colours of Ostrava přichystanou speciální festivalovou jízdenku. Zároveň jsou také přislíbeny speciální posílené noční spoje.  

Ubytování na festivalu Colours of Ostrava 2023  

Oficiální festivalové ubytování nabízí prostory Slezskoostravského hradu. Zde je vytvořeno stanové městečko. Platíte za vstup, za parkování a také za místo pro stan. Pronajmout si můžete také malou parcelu na karavan. Za necelých 14 000 Kč si můžete objednat luxusní stan pro 5 osob. 

V případě, že máte rádi vlastní soukromí, klid a sprchu, pohlížejte se spíše po ubytování v hotelech a penzionech. Ubytování se však snažte řešit s co největším předstihem. V době konání festivalu je mnoho ubytovacích zařízení vždy brzy beznadějně vyprodáno. V současné chvíli se nejnižší cena za ubytování přímo v Ostravě pohybuje od 13 000 Kč za dvoulůžkový pokoj po celou dobu festivalu. Můžete se poohlédnout také po ubytování v Bohumíně, Karviné a jiných přilehlých obcích. Zde cena začíná zhruba na 4 000 Kč za dvě osoby na 3 noci.

Video  Beseda s Jiřím Havelkou na Colours of Ostrava  - Reflex.cz
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi