Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

Mighty Sounds 2023: Čeho se letos dočkají hudební fanoušci na největším festivalu v jižních Čechách?

Hudební festival (ilustrační foto)
Hudební festival (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: Jiřina Sivcová - 
25. února 2023
05:56

Letní hudební festival Mighty Sounds se nese ve znamení hlasité hudby mnoha žánrů. Můžete se ponořit do hudebních stylů jako např. punk, punkrock, ska, hardcore, reggae, rockabilly, indie rock nebo rock´n´roll. Pořadatelé slibují svým návštěvníkům tři dny plné zábavy. Představí se více než 150 hudebních skupin a interpretů na 5 živých scénách a 4 DJských stages. Program doplňuje divadelní stan, U-rampa, graffiti a několik sportovních klání a turnajů. Bavit se budou nejenom dospělí, ale také děti. Každoročně je přichystán dětský koutek a mnoho dalších aktivit pro děti. Děti do 140 cm a 12 let mají vstup zdarma.

 • 23. – 25. června 2023
 • Tábor, Čápův Dvůr, letiště
 • Vstupné:
  Třídenní základní vstupné 3 290 Kč (zakoupeno předem)
  Třídenní základní vstupné 3 500 Kč (zakoupeno na festivalu)
  Dvoudenní základní vstupné na sobotu i neděli 2 800 Kč (prodej pouze na místě)
  Jednodenní vstupné pátek a sobota 2 200 Kč (za každý festivalový den, prodej pouze na místě)
  Jednodenní vstupné na neděli 2 600 Kč (prodej pouze na místě)
  ZTP + ZTP/P, senioři nad 66 let, děti 13 – 17 let mají na vstupenky slevu 50 %

První ročník festivalu Mighty Sounds se konal v roce 2005. S rostoucím zájmem o nabitý program festivalu se muselo ale změnit místo jeho konání. Nyní jsou prostory táborského letiště dostačující a ročně jej tak navštíví více než 10 000 fanoušků. Třetina publika přijíždí ze zahraničí. Line-up je sestaven především ze zahraničních hudebních představitelů. Čeští umělci jsou pouze doplňkem. 

Line-up a program festivalu Mighty Sounds 2023

Až z daleké Kaliforinie přijede legendární skupina Rancid, která bude jistě patřit mezi nejvyhledávanější na celém festivalu. Zaujme také melbournský sympaťák Dub FX nebo skupina Hatebreed se svým metalovým a hardcorovým koncertem. Už podruhé se na festivalu Mighty Sounds představí energická skupina Enter Shikari. Chybět nebude ani parta The Interrupters v čele s podmanivou Aimee. 

Dalšími účinkujícími bude například Black Flag, Ignite, Moscow Death Brigade, Comeback Kid, Dog Eat Dog, Mal Élevé, Talco, Doctor Krapula, Dwarves, Klingonz, Bob Vylan, Loikaemie nebo Rogers.

Českou a slovenskou scénu budou zastupovat kapely Fast Food Orchestra, Hentai Corporation, Saints & Sinners, Skywalker, Staré pušky, The Rocket Dogz, Catastrofy, Houba, Nežfaleš, Rabies, Marked as an Enemy a SPS

Doprava na festival Mighty Sounds 2023

Vlastním autem

Festivalové odstavné parkoviště se nachází v bezprostřední blízkosti areálu. Cesta z Prahy do Tábora trvá asi jednu hodinu a celou dobu jedete po rychlostní silnici číslo 3 (E55). Od kruhového objezdu mezi Táborem a Sezimovým Ústím bude cesta na festival přehledně značená. 

Pokud na festival vyrážíte z Brna, potřebujete na cestu zhruba 2 hodiny. Nejjednodušší je vyrazit po dálnici D1 a u Humpolce sjet na silnici číslo 34. U Pelhřimova se napojíte na silnici číslo 19.

Fanoušci z Liberce mohou jet přes Prahu nebo Poděbrady a Kolín. Cesta přes Prahu zabere asi 2 hodiny oproti druhé trase přes Poděbrady, která trvá o půl hodiny déle. Při rychlejší cestě se po rychlostní silnici D10 dostanete na Pražský okruh. Z Prahy do Tábora pojedete po silnici číslo 3.

Kdo cestuje z Českých Budějovic, zvládne cestu pohodlně za 40 minut. Celou cestu pojedete po dálnici D3.  

Autobusem

Autobus z Prahy do Tábora jede 1 – 2 hodiny. Záleží na tom, jaký spoj si vyberete. Přímý spoj jede několikrát denně a cesta trvá kolem jedné hodiny. Přestupové spoje trvají déle a znamenají změnu autobusu v Písku, někdy v Dobříši a Sedlčanech či v Benešově.

Na cestu z Brna si vyhraňte 5,5 hodiny. Přesedáte v Praze nebo Českých Budějovicích. Pokud budete mít štěstí, podaří se vám dostat se do přímého autobusového spoje, který trvá 2,75 hodiny. Bohužel se ale jedná jen o jeden spoj denně. 

Liberečtí fanoušci, kteří se chtějí na festival dopravit autobusem, musí přesedat v Praze a případně dalších městech. Cesta trvá 4 – 5 hodin. 

Z Českých Budějovic jezdí několikrát denně přímý spoj, který jede 1 – 1,5 hodiny.

Vlakem

Přímo u festivalového areálu se nachází zastávka Tábor – Čápův dvůr. Vlak z Prahy jezdí i vícekrát za hodinu a nemusíte nikde přestupovat. Za hodinu či hodinu a čtvrt jste na místě. Diváci z Brna musí počítat s přestupem v Praze nebo Veselí nad Lužnicí. Spoj najdete každou hodinu a cesta vám zabere 4,5 hodiny. 

Několikrát za hodinu jede také vlakový spoj z Českých Budějovic. Je to přímý spoj a cesta vychází do jedné hodiny. 

Pro cestu vlakem z Liberce potřebujete nutnou dávku trpělivosti. Čeká vás několik přestupů, většinou v Turnově a Praze. Denně jezdí zhruba 6 spojů a délka cesty je kolem 4 hodin.

MHD

Všechny dopravní spoje vás dovezou na zastávky, které jsou ve vzdálenosti zhruba 1 km od festivalového areálu. Do zastávky Sídliště Nad Lužnicí jezdí spoje číslo 10, 11, 13, 17, 50. Na zastávku Tesco jedou linky 15 a 16. Většina spojů jezdí v pravidelných intervalech 5 – 20 minut. 

Ubytování na festivalu Mighty Sounds 2023

Součástí festivalového areálu je stanové městečko dvou kategorií. Můžete dorazit také obytným autem nebo karavanem. Ceny se pohybují od 690 Kč – 990 Kč za stan. Obytná parcela pak od 4 900 – 7 700 Kč. 

Kvalitní ubytovací kapacity nabízí také město Tábor nebo Sezimovo Ústí a přilehlé lokality. Při této variantě je vhodné rezervovat si ubytování co nejdříve. Musíte také počítat s nutnou dopravou na festival a nazpět. Využít můžete služeb MHD nebo některou z místních taxislužeb. Cena taxi z těchto lokalit by ale neměla přesáhnout 300 Kč za jednu jízdu. 

Přímo v Táboře či Sezimově Ústí se nyní ubytování na dvě noci pohybuje kolem 8 000 Kč za dvě osoby. Levnější ubytování je již vyprodáno. V okolí do 20 km od Tábora seženete levnější ubytování, zhruba od 1 800 Kč nejčastěji do 3 000 Kč.

Video  Jakým způsobem dokážou neslyšící poslouchat hudbu?  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi