Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Masters of Rock 2023: Vizovice už po devatenácté rozezní tvrdá hudba

Hudební festival (ilustrační foto)
Hudební festival (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: Jiřina Sivcová - 
13. března 2023
10:00
  • 13. – 16. července 2023
  • Vizovice, areál likérky Rudolf Jelínek
  • Základní vstupné na celý festival 2 850 Kč

Žádný fanoušek tvrdého rocku a metalu nesmí chybět na největší rockové události roku – Masters of Rock. Jedná se o nejrozsáhlejší open air festival svého druhu v celé střední Evropě. Letošní 19. ročník bude mít opět nabitý program. Představí se více než 40 kapel z minimálně 10 zemí světa.

Festival je unikátní také místem svého konání. Celý areál vizovické likérky Rudolf Jelínek se na čtyři dny zahalí do černé barvy a okolím se rozezní rockové a metalové singly. Poslední ročníky hlásí pořadatelé festivalu vyprodáno, dokonce i několik týdnů předem. Návštěvnost se pohybuje kolem 25 000 fanoušků. V roce 2005 byl festival oceněn jako nejúspěšnější hudební akce v ČR.

Pestrá nebude jenom paleta účinkujících, ale také doprovodného programu. Využít můžete služeb tetovacích studií, nechat si udělat piercing nebo body – painting. Zábavní a herní zóny jsou samozřejmostí. Ti nejodvážnější fanoušci mohou vyzkoušet některý z adrenalinových sportů jako např. bungee jumping. Kdo má rád slivovici, nenechá si jistě ujít exkurzi po likérce spojenou s ochutnávkou tamních likérů. 

Součástí festivalu jsou také velmi oblíbené autogramiády vystupujících kapel či jednotlivců. Prvních 15 000 návštěvníků získá zdarma pamětní CD s těmi největšími hity vystupujících kapel letošního ročníku.

Line-up a program festivalu Masters of Rock 2023

K největším lákadlům patří nizozemská kapela Within Temptation, death metalová skupina Amon Amarth, německá thrashmetalová kapela Kreator a švédská rocková skupina Europe. 

Doplní je skupiny a hudebníci The Hu, Airbourne, Soulfly, Eluveitie, Tarja Turunen, Sonata Arctica, Orden Ogan, Battle Beast, Lord of the Lost, Xandria, Warkings, Dragony, AD Infinitum, Arion, Dymytry, Symfobia a další.

Přesný rozpis jednotlivých vystoupení a doprovodného programu ještě není zveřejněn.

Doprava na festival Masters of Rock 2023

Vlastním autem

Areál likérky R. Jelínek se nachází asi 15 km od Zlína. V jeho blízkosti bude několik odstavných parkovišť pro vaše vozidlo. Vše bude přehledně značeno.

Pokud pojedete z Prahy, musíte počítat s cestou dlouhou 3,5 – 4 hodiny. Nejrychlejší je cesta po dálnici D1 směr Brno. U Hulína sjedete na silnici číslo 49, směr Otrokovice a Zlín. Odtud dále směr Valašská Polanka. Fanoušci z Brna využijí stejnou část trasy a cesta jim bude trvat asi 1,5 hodiny. 

Ten, kdo vyrazí z Liberce, pojede do Vizovic asi 4,5 hodiny. Možných tras je více. Jednou variantou je cesta do Prahy přes Mladou Boleslav a odtud dále tak, jak je popsáno výše. Další variantou je vyrazit po silnici číslo 35 na Hradec Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Mohelnici až do Olomouce. Odtud dále přes Přerov a nově postavený úsek dálnice D55 do Zlína. Cesta ze Zlína je již popsána výše. 

Fanoušci z Českých Budějovic zvládnou cestu nejrychleji po dálnici D3 a silnici číslo 19 do Humpolce. Tady se napojí na dálnici D1 do Brna. Dále dle instrukcí výše. Zhruba po 3,5 hodinách se dojede k festivalovému areálu.

Autobusem

Doprava do Vizovic ze vzdálenějších koutů ČR je velmi složitá. Z Prahy vás čeká cesta dlouhá 5 – 9 hodin. V ideálním případě přesednete jenom dvakrát – v Brně (či Uherském Hradišti) a ve Zlíně. Takto jezdí autobusový spoj téměř každou hodinu. Cesta autobusem z Českých Budějovic a Liberce se vám nevyplatí. Jeli byste 6 – 12 hodin a několikrát během cesty musíte přesednout. V těchto případech, pokud je to možné, zvolte raději cestu autem. 

Z Brna jezdí autobus každou hodinu a čeká na vás jen jeden přestup ve Zlíně. Celkem budete v autobuse trávit 2 – 3 hodiny.

Vlakem

Vlaková zastávka se nachází v těsné blízkosti areálu. Každý rok pořadatelé ve spolupráci s ČD zorganizují několik posílených vlakových spojů. Bližší informace budou zveřejněny předem.

Vlakové spojení z Prahy je bezproblémové. Čeká na vás jeden přestup v Otrokovicích. Zvolíte-li jiný spoj, pak přestupujete v Olomouci a Otrokovicích. Takto můžete vyrazit každou hodinu a ve vlacích strávíte 4 – 4,5 hodiny.

Pokud máte v plánu vyrazit z Liberce a Českých Budějovic pak zvažte, jestli nebude výhodnější vyrazit vlastním autem. Během cesty musíte několikrát přestupovat, mnohdy na zastávkách čekáte téměř hodinu na další spoj. Z Českých Budějovic pojedete 6 – 7 hodin. Během dne musíte absolvovat dva přestupy. Pokud vyrazíte večer, čeká na vás 4 – 5 přestupů a cesta dlouhá 12 hodin. Nejjednodušší spoj z Liberce představuje 3 změny vlaků a 6,5 hodiny cesty.  

Kolem 2,5 hodiny trvá cesta z Brna a vždy musíte přesedat v Otrokovicích. U některých spojů je potřeba ještě změnit vlak také v Přerově.

Ubytování na festivalu Masters of Rock 2023

V blízkosti areálu je možnost bezplatného stanování. V okolí je také mnoho kempů a dalších prostorů, kde si můžete postavit stan nebo obytné auto. 

Toužíte-li po pevné posteli, pak si můžete vybrat hned z několika ubytovacích zařízení v okolí. Kdo nehledá komfort hotelu, může využít ubytování na kolejích UTB ve Zlíně nebo na SOŠ a SOU služeb Vizovice. 

Kvůli vysoké návštěvnosti festivalu je ubytování přímo ve Vizovicích již vyprodáno. Variantou je ubytování ve Zlíně a okolních obcích do 20 km jako např. Valašské Klobouky, Luhačovice, Vsetín nebo Pulčín. Cena za tři noci pro dvě osoby začíná na 3 500 Kč. Většina dalších ubytovacích zařízení má cenu kolem 4 500 Kč. Pokud hledáte opravdové pohodlí a luxus, zaplatíte zhruba 7 000 Kč. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi