Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 4°C

Denisa Rohanová: Obhájkyně zadlužených s podpisy exposlanců kandidovat nemůže, rozhodl soud

Prezidentská kandidátka Denisa Rohanová
Prezidentská kandidátka Denisa Rohanová  (Autor: ČTK / Šulová Kateřina)
Autor: mah, ČTK, swp, urw - 
13. prosince 2022
12:35

Denisa Rohanová nakonec na prezidentku kandidovat nebude. Svou kandidaturu opírala o podpisy poslanců z minulého volebního období Sněmovny. Ačkoli Ministerstvo vnitra její kandidaturu nejdříve potvrdilo, Nejvyšší správní soud ji ovšem následně z voleb vyřadil.

Denisa Rohanová

Narozena:

16. dubna 1975 v Pardubicích

Rodina: 

rozvedená, syn David

Vzdělání:

Vysoká škola podnikání a Práva v Praze

Zkušenosti:

Prezidentka České asociace povinných, kandidatura do sněmovny za Referendum o Evropské unii

Denisa Rohanová svou kandidaturu na prezidentku oznámila již 1. dubna 2021. Na začátku roku 2022 pak uvedla, že získala 20 podpisů od poslanců z předešlé poslanecké sněmovny a že zároveň nasbírala 27 tisíc podpisů občanů.

Ministerstvo vnitra následně 25. listopadu 2022 uvedlo, že ji na základě podpisů poslanců zařadilo mezi platné kandidáty. Proti její kandidatuře byla ovšem podána námitka, na jejímž základě jí později vyřadil Nejvyšší správní soud.

Volební preference pro volby prezidenta 2023

Sázkové kurzy na úspěch Denisy Rohanové ve volbách 2023

Životopis Denisy Rohanové

Denisa Rohanová se narodila v Pardubicích jako Denisa Nepovímová 16. dubna 1975.

Vystudovala chemické učiliště v Neratovicích, v roce 2019 pak získala titul LL.M. na Akademii krizového řízení v Uherském Hradišti a o rok později získala magisterský titul na Vysoké škole podnikání a práv v Praze

Ke studiu na Akademii krizového řízení a Vysoké škole podnikání ji vedla osobní zkušenost. Při hospodářské krizi v roce 2008 se její bývalý manžel dostal po krachu dvou firem, pro které jako OSVČ pracoval jako subdodavatel, do druhotné platební neschopnosti. Dluh nakonec narostl až na 12 milionů, ze kterého bylo v říjnu 2022 přes 10 milionů uhrazeno.

Od roku 2017 působí jako prezidentka České asociace povinných. Ta se snaží spolupracovat s poslanci a senátory při přípravě změn v Exekučním řádu. Sama Rohanová za svůj největší úspěch považuje prosazení seznamu nezabavitelných věcí do exekučního řádu.

První politické zkušenosti začala sbírat nejdříve v barvách ČSSD. První kandidaturu si ovšem vyzkoušela v roce 2014 jako nestranička na kandidátce Úsvitu přímé demokracie do obecního zastupitelstva v Kralupech nad Vltavou. O tři roky později pak, opět jako nestranička, kandidovala do Poslanecké sněmovny za stranu Referendum o Evropské unii.

S manželem se rozvedla

Denisa Rohanová se krátce po vystudování střední školy provdala za Aleše Rohana, se kterým má syna Davida. Pár se ovšem v roce 2022 rozvedl.

Video  Průvodce prezidentskými volbami  - videohub
Video se připravuje ...
Video  Ministerstvo vnitra oznámilo seznam kandidátů na prezidenta.  - ČTK
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa