Největší mafián Slovenska, který terorizoval Česko: Zůstane za mřížemi

Autor: sč, oj - 
1. února 2013
13:01

Jeden z největších mafiánu slovenského podsvětí Miroslav Maslák (34), který byl nejprve postrachem podnikatelů a lidí v okolí Povážské Bystrice na Slovesnku a poté přesídlil do Zlína, na svobodu nepůjde. V pátek rozhodl zlínský okresní soud o prodloužení jeho vazby.

Příjezd Masláka do Zlína provázela přísná bezpečnostní opatření. Jeho vůz sledovalo devět aut policie a dvě desítky ozbrojenců se samopaly včetně psovoda. Mafián, který ze Slovenska přesídlil do Zlína, kde začal po podnikatelích vymáhat fiktivní dluhy a terorizoval je psychicky i fyzicky, přivezli v sedm hodin ráno a jednání se protáhlo až do půl dvanácté.

Podel státního zástupce Jiřího Zemka přijel k soudu náležitě připraven. Tvrdil, že je nezákonně trestně stíhán a ve vazbě tedy nemá co dělat. Žádných trestných činů se prý nedopustil, pouze legálně podnikal - vlastní firmu na odkup pohledávek.

S propuštěním z vazby však neuspěl. Podle soudce hrozí ovlivňovaní svědků, ale i útěk.

Maslák byl vyhlášený tím, že si údajně poradil s každým, kdo mu kladl odpor. Svou sílu prý demonstroval tím, že se 40 muži vnikl na diskotéku. Když mu podnikatelé odmítali platit, tak jim podle obžaloby posílal výhružné SMS. Když ani to nepomohlo, neštítil se střílet jim do aut i domů, auta dokonce někdy zapaloval.

jeromeklapka ( 2. února 2013 10:09 )

Titulok:najväčší mafián...neskôr: jeden z najväčších mafiánov...

manolla1 ( 1. února 2013 18:48 )

Njn. Spravedlivé by to bylo, jenže u nás ( a ne jen u nás...), se spravedlnosti,aj. jaksi nedaří, dostává na frak z každé strany. Od převratu 89, je toho humusu přespříliš - bohužel!

reknirmareno ( 1. února 2013 14:14 )

Nebud naivni,takovi maji krom jineho byty u Mysaka v Praze.

tomik007 ( 1. února 2013 13:57 )

MAFIAN MIROSLAV - zrejmne vypustil malo kapriku

sharp ( 1. února 2013 13:42 )

S tím souhlasím, ale ten mafián to uplatí. Vždyť soudci si rádi nechají podstrčit nějakou tu korunu či euro.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud