Počítačový miliardář McAfee: Sex, drogy, zbraně a útěk s mladou kráskou (20)

Autor: simao, ČTK - 
7. prosince 2012
12:31

Američan John McAfee (67), průkopník v oblasti antivirů, rozhodně není nějaký nudný patron, vysedávající věčně u počítače. Jeho pestrý život zahrnuje třeba sexuální experimentování, mladičkou přítelkyni (20), pózování se zbraněmi, obvinění z vraždy a naposledy útěk do Guatemaly, na kterém však skončil v nemocnici.

Počítačový expert John McAfee se do dějin výpočetní techniky zapsal myšlenkou na vytvoření programu, který by počítače bránil před viry.

"Byla to náhoda, stejně jako cokoliv jiného v životě," říkal McAfee ke svému objevu, který se mu podařilo realizovat. V roce 1989 založil vlastní společnost, kterou v roce 1995 odprodal a vydělal na tom pořádný balík. Jenže jak známo, peníze často kazí charakter.

Nové záliby: Sex, drogy a zbraně

McAfee si našel nové záliby. Jóga, tetování, randění s dospívající dívkou (tehdy 17), či extrémní sport aerotrekking, tedy létání na ultralehkých strojích, jsou ty "mírumilovnější".

Kvůli nižším daním se McAfee, Američan narozený na britských ostrovech, přestěhoval v roce 2008 do exotického Belize. Telegraphu se svěřil, že se zde v jeho posteli střídá řada žen. A dokonce s ním žijí i dva muži-muzikanti!

Vlastní zde přitom třeba bezpečnostní agenturu a ekologickou firmu. Ačkoli proklamoval, že se pustí do výroby revolučních antibiotik, "sklouzl" namísto toho k výrobě drog a kšeftům s gangy. V jeho příbytku se také začaly podezřele hromadit nelicencované zbraně, se kterými McAfee rád zapózoval.

Během vyšetřování obvinění z vraždy svého souseda Gregoryho Faulla se však dal McAfee spolu se svou přítelkyní Samanthou (20) na útěk přes hranice - do sousední Guatemaly, kde doufal v azyl.

Obával se prý, že ho úřady v Belize chtějí zlikvidovat. "Sedm měsíců zpátky poslala belizijská vláda 42 ozbrojených mužů do mého sídla. Zabili mého psa, rozbili vše v mém domě, kradli, zatkli mě a drželi spoutaného 14 hodin na slunci," tvrdil McAfee Guardianu.

Zadržen na útěku, skončil v nemocnici

Guatemalská policie však McAfeeho ve středu zadržela - za to, že do země vstoupil nelegálně. A úřady včera zamítly jeho žádost o azyl. Nedlouho po zatčení byl však McAfee hospitalizován v nemocnici. Na útěku ho zradilo srdíčko, prý prodělal dva lehké infarkty.

Špatný zdravotní stav McAfeeho potvrdili očití svědkové. Až se zotaví, McAfeeho vydají nejspíš zpátky do Belize. Prezident této země mezitím označil počítačového mága za "paranoidního a praštěného". Policie v Belize pak uvedla, že McAfee není jejím hlavním podezřelým v souvislosti se zmiňovanou vraždou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud