Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Trumpův oblíbený novinář Carlson chystá rozhovor s Putinem! Je to má práce, vzkázal z Moskvy

Aktualizováno -
6. února 2024
20:21
Autor: jmr, swp, Mii - 
6. února 2024
13:17

Bývalá hvězda Fox News Tucker Carlson se nachází v Moskvě. Viděn byl na několika místech včetně divadla Bolšoj, kam se šel podívat na balet Spartakus. Internet tak zaplnily spekulace, zda je účelem jeho cesty exkluzivní rozhovor s prezidentem země Vladimirem Putinem. Kreml tyto spekulace nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, píše agentura The Hill. Nakonec rozhovor v úterý večer potvrdil sám Carlson na síti X.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov se nenechal dotazy natlačit k jasné odpovědi a místo toho poukazoval na to, že Rusko navštěvuje „mnoho“ zahraničních novinářů. „Do Ruska přichází každý den mnoho zahraničních žurnalistů, mnoho jich zde nadále pracuje a my to vítáme,“ uvedl. „Co se prezidentových rozhovorů pro zahraniční média týče, nemáme co oznámit.“

Carlson sám dal při své návštěvě rozhovor deníku Izvestija. V něm mluvil především o kráse Moskvy. „Prostě jsem ji chtěl vidět, protože, víte, četl jsem toho o ní tolik, ale ještě jsem ji neviděl,“ uvedl údajně.

Na otázku, zda je v Rusku kvůli rozhovoru s Putinem, měl Carlson s úsměvem odpovědět jen: „Uvidíme.“ Později na síti X zveřejnil vysvětlující video, kde rozhovor s ruským vládcem potvrdil a uvedl, že o rozhovoru přemýšlel několik měsíců. Jako důvod pro uskutečnění uvedl, že „je novinářem a je to jeho práce“.

Bývalý moderátor stanice Fox News se tak stane vůbec prvním západním novinářem, kterému Putin od začátku války na Ukrajině rozhovor poskytl. Před válkou na Ukrajině občasně rozhovory zahraničním médiím dával, ale po začátku invaze s tím v podstatě přestal.

V prosinci Carlson spustil subskripční službu pro fanoušky, kteří měli zájem zaplatit za bonusový obsah. Učinil tak několik měsíců po svém propuštění z Fox News, které si vysloužil kritikou vedení společnosti. Na svém profilu na sociální síti X v současnosti uvádí volně dostupný pravidelný pořad, kde komentuje současné události a politické dění.

Od spuštění svého pořadu již hostil několik předních amerických politiků včetně bývalého prezidenta Donalda Trumpa, republikánské kongresmanky Marjorie Taylor Greeneové a texaského generálního prokurátora Kena Paxtona.

14:51
Dnes

Ruská produkce nábojů je třikrát vyšší než produkce ukrajinských spojenců. Na základě veřejně dostupných údajů poradenská společnost Bain & Company tvrdí, že ruské továrny mohou letos vyrobit 4,5 milionu nábojů ráže 152 mm s náklady 1 000 USD za náboj. Evropské země a USA by měly dohromady vyrobit pouze 1,3 milionu nábojů ráže 155 mm s průměrnou cenou 4 000 USD za kus.

14:16
Dnes

U Kursku údajně havaroval dron íránské výroby Mohajer-6, který Rusko využívá v boji na Ukrajině.

13:37
Dnes

Ruské síly dobyly vesnici Berestove v Charkovské oblasti. Informovalo o tom dnes podle agentury TASS ruské ministerstvo obrany. Agentura Reuters poznamenala, že zprávy z bojiště nemůže bezprostředně ověřit.

„Jednotky vojenského uskupení Západ osvobodily po úspěšných vojenských operacích vesnici Berestove v Charkovské oblasti,“ uvedlo ministerstvo obrany, s použitím termínu, kterým Rusové označují okupaci částí ukrajinského území. Agentura AFP k tomu podotkla, že Rusko tak pokračuje ve svém pomalém postupu v tomto sektoru fronty.

Zobrazit celý online

Sám Carlson je jakožto skeptik vůči americké podpoře Ukrajiny velkým mediálním spojencem Ruska. Již v roce 2022, krátce po začátku ruské invaze, prohlásil, že Moskvě „fandí,“ kdežto o prezidentovi Ukrajiny Volodymyru Zelenském opakovaně mluvil jako o diktátorovi a „upocené kryse.“ V Rusku se těšil oblibě už před invazí díky své obhajobě Trumpa před obviněními, že mu Kreml pomohl vyhrát prezidentské volby.

Ruská státní televize v současnosti využívá videoklipy z Tuckerových pořadů jako důkaz, že vlivní Američané Putinovu invazi na území sousední země podporují. Carlson jim také dává munici ve snahách vyobrazovat Západ jako nesvobodný. Tvrdí například, že se již pokoušel ruského prezidenta vyzpovídat, ale americká vláda to zarazila. „Slyšet Putinův hlas není dovoleno, protože proč?‘“ stěžoval si v rozhovoru se švýcarským magazínem Die Weltwoche.

Odpovědi amerických politiků na Carlsonovu cestu do Moskvy jsou rozpolcené. Zatímco bývalý republikánský kongresman Adam Kinzinger jej označil za zrádce, Greeneová jej bránila. „V této zemi máme svobodu tisku a jsou to lidé jako Tucker Carlson, na koho spoléháme, že budou říkat pravdu,“ napsala na X.

Video  Ramzan Kadyrov u Vladimira Putina - video publikované 28. 9. 2023.  - VK R. Kadyrova
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa