Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

„Vyj*bali s námi a s vámi taky vyj*bou.“ Manželky ruských rekrutů zuří a požadují návrat svých mužů

Autor: ČTK, swp - 
27. listopadu 2023
19:34

Manželky a partnerky Rusů mobilizovaných do bojů na Ukrajině požadují v petici jejich návrat domů a ostře kritizují ruské úřady i ruského prezidenta Vladimira Putina. S odvoláním na manifest žen vojáků a související petici o tom informoval portál Meduza.

Manifest zveřejnil kanál Puť domoj (Cesta domů) na sociální síti Telegram, který sdružuje manželky a partnerky mobilizovaných vojáků. Kanál podle stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda vznikl asi před dvěma měsíci a má asi 15.000 odběratelů.

„Vyj*bali s námi a s vámi taky vyj*bou,“ stojí v dnes zveřejněném manifestu. „Pamatujeme si, jak prezident sliboval, že rezervisté nebudou povoláni, že úkoly speciální vojenské operace budou plnit pouze dobrovolníci z řad profesionálů. Ale potom naše milované odvezli na Ukrajinu. Ukázalo se, že sliby byly plané,“ uvádí také manifest.

Ženy ve zveřejněném textu mimo jiné kritizují i omilostňování ruských trestanců, kteří se zúčastnili bojů na Ukrajině. Poukazují přitom na nedávno medializovaný případ muže, který získal milost poté, co byl odsouzen za rituální vraždy spojené s požitím části těl obětí. „Je ironické, že ženy brečí samy doma, děti rostou bez otců a mnohé z nich už jsou sirotci. A satanistický kanibal, který se po prvním pobytu ve vězení ukázal jako recidivista, byl přitom po půl roce osvobozen, protože během speciální vojenské operace vykoupil své masové vraždy,“ uvedly autorky manifestu.

Související petice požaduje ukončení časově neomezené mobilizace. Její autorky a autoři uvádějí, že jim nejde o destabilizaci politické situace v zemi.

21:00
Dnes

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete Vše, co se týká ruské arese na Ukrajině, budeme sledovat zase od pondělního rána

20:57
Dnes

Patří k nejhlasitějším hlásným troubám kremelského režimu. Volá po jaderném bombardování Polska i Británie či fyzické likvidaci ruských demokratů - aniž by to vadilo úřadům, které jinak trestají daleko slabší mediální přešlapy. Moderátor Vladimir Solovjov po zahájení plnohodnotné invaze na Ukrajinu vybudoval mediální podnik, který diváky bombarduje nepřetržitě ze všech stran - a kasíruje za to miliardy ze státního rozpočtu. Celý článek čtěte ZDE.

20:08
Dnes

Ukrajina už má jasný plán na novou protiofenzivu, ubezpečil prezident Volodymyr Zelenskyj s tím, že podrobnosti o ní sdělovat nebude. Zelenskyj pouze přiblížil, že pro případ úniku informací budou mít ukrajinské síly záložní plány. Ukrajinský prezident také uvedl, že Ukrajina musí zlepšit přípravu svých rezervistů a rotaci vojáků na frontě.

Zobrazit celý online

Video  Řehka: U války s Ruskem bychom byli od první vteřiny.  - ČTK/Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa