Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Party Rusů ukončily rakety HIMARS. Ukrajinci zabili naráz 25 okupantů i zpěvačku, která je bavila

Autor: ČTK, jmr, swp - 
22. listopadu 2023
17:35

Při nedělním útoku ukrajinské armády v Ruskem okupované obci Kumačove v Doněcké oblasti byla zabita ruská herečka, zpěvačka a režisérka Polina Meňšichová, která tam vystupovala pro ruské vojáky. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na divadlo, v němž herečka působila. Ukrajina uvedla, že při úderu zahynulo rovněž asi 20 příslušníků ruské armády. Armáda použila raketomet HIMARS.

Rusko incident nekomentovalo, ministerstvo obrany v Moskvě dnes ale podle agentury TASS obvinilo ukrajinské síly, že v Záporožské oblasti na jihu Ukrajiny provedly útok na ruské novináře, přičemž jednoho z nich zranili.

Taneční sál v kulturním domě v obci Kumačove v Doněcké oblasti zasáhlo 19. listopadu ukrajinské ostřelování. V sále pro asi 150 lidí se v té době konaly oslavy dne ruských raketových sil a dělostřelectva, napsala místní média.

Na internetu se objevily záběry, na nichž je údajně zachycený sál v okamžiku útoku. Na pódiu je vidět umělkyni, podle všeho Meňšichovou, jak zpívá a hraje na kytaru, pak se ozve exploze a světla v sále zhasnou. Podle serveru BBC News herečka později podlehla utrpěným zraněním v nemocnici.

Kumačove leží na východě Ukrajiny v oblasti okupované od roku 2014 Ruskem. O další části Doněcké oblasti svádí Ukrajina s Ruskem v posledních měsících intenzivní boje. Útok se odehrál asi 60 kilometrů od frontové linie.

Ruští váleční blogeři organizaci vystoupení kritizovali. Akce shromažďující desítky vojáků na jednom místě se nepřekvapivě stala terčem ukrajinského útoku, uvedli.

Terčem útoku ukrajinského dronu se podle ruského ministerstva obrany dnes stala také skupina novinářů v Záporožské oblasti. Novináři podle ministerstva připravovali materiály o ostřelování obcí v Záporožské oblasti, které podle nich mají na svědomí ukrajinské síly. Zraněný ruský novinář pracuje pro stanici Rossija-24 a je mimo ohrožení života, uvedlo také ruské ministerstvo. Ukrajina se k tomu zatím nevyjádřila.

Válka Rusko vs. Ukrajina
7:54
Dnes

Záběr snipera ze speciální jednotky ukrajinské armády.

7:28
Dnes

První skupina ukrajinských pilotů dokončí trénink na stíhačkách F-16 v létě. Informaci přinesla televize CNN s odkazem na piloty, kteří prochází výcvikem na americké letecké základně v Arizoně. 

7:15
Dnes

Ukrajina během noci na dnešek sestřelila 13 ruských dronů a jednu raketu. Oznámilo to ukrajinské letectvo.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa