Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dcera mluvčího Kremlu prý žila v nuzných podmínkách, na instagramu se ale chlubí luxusem

Autor: rc - 
26. listopadu 2023
15:51

Prominentní dcerka Dmitrije Peskova (56), mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina, se na sociální síti instagram chlubí luxusem. Elizaveta Peskovová (25) velkou část svého života strávila v Evropě a to zejména ve Francii, kde studovala prestižní školy a založila business. Na instagramu publikuje fotky, kde posedává v luxusních restauracích a cestuje tryskáčem. Ovšem její otec se ohradil proti tomu, že by jeho dcerka žila prominentní život. Podle něj je to právě naopak. Ve Francii prý žila prostým životem a musela střádat každý peníz!

Elizaveta Peskovová je bezpochyby hvězdou sociální sítě instagram. Sleduje ji tam až 225 tisíc fanoušků. Chlubí se tam zejména svým privilegovaným životem. Blondýnka na snímcích pózuje v drahých hadříkách, cestuje v soukromých tryskáčích a bydlí v luxusních hotelech. Pětadvacetiletá Elizaveta je dcerou Dmitrije Peskova, mluvčího Vladimira Putina, a Jekateriny Solotsinskajové. Poté, co se její rodiče rozešli, odstěhovala se svou matkou z Ruska do Francie, kde strávila mládí. Žila tam mnoho let a navštěvovala internátní školu a později prestižní obchodní školu EDC Paris Business School.

Nicméně podle Peskova rozhodně jeho dcera není prominentní děvče. Peskov promluvil pro studentský televizní kanál MGIMO 360. Jak uvádí americký deník New York Post, rozhovor s mluvčím Kremlu odvysílala televize v pátek na sociální síti YouTube. Peskov v něm řekl, že jeho dcera je označována za „mazhorské dítě“.

Podle deníku The Times je „mazhor“ slangový výraz, jímž se označují privilegované děti vládních úředníků a podnikatelů. „Moje dcera nikdy nebyla 'mazhorské' dítě. Měla velmi komplikovaný život, komplikované vzdělávání,“ uvedl Peskov s tím, že ve Francii se svou matkou „žila velmi chudobně, ve velmi spartanských podmínkách“.

Elizaveta prý musela za svůj život překonat mnoho obtíží a trvalo jí dlouho, než našla samu sebe a usadila se. Nyní se prý zaměřuje na svou kariéru. „Jedna věc je, když jste skutečně 'mazhor' a žijete ve velkém, když nemáte o co usilovat, ale druhá věc je, když každý den potřebujete překonat problémy: kde si pronajmout bydlení o něco levněji, jak šetřit peníze, abyste si na konci měsíce mohli koupit džíny,“ popisoval v rozhovoru Peskov život své dcery.

Nicméně prohlášení Peskova se vysmál Ljubov Sobol, asistent uvězněného vůdce ruské opozice Alexeje Navalného. Ten sdílel fotku Elizavety, jak sedí v letadle, zřejmě soukromém tryskáči. „Spartanské podmínky podle patologického lháře Peskova,“ napsal ke snímku. Právě vyšetřovaní týmu Navalného odhalilo, že matka Peskovové si pořídila v centru Paříže byt za téměř 50 milionů Kč a to prostřednictvím francouzské společnosti Sirius.

Peskovová je spolumajitelkou eventové firmy Centrum Moskva. Mezi klientelu patří ruské ministerstvo obchodu a průmyslu a další vládní agentury. V jednom z příspěvků na instagramu se navíc Peskovová chlubila, že svou prací vydělá „hodně“. V minulém roce americké ministerstvo financí uvalilo na Peskova, dceru a jeho další členy rodiny sankce.

22:00
24. 2. 2024

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské argese na Ukrajině, budeme sledovat zase od nedělního rána.

21:52
24. 2. 2024

Od začátku ruské invaze poslali lidé, firmy a další instituce na pomoc obětem války na Ukrajině a uprchlíkům ve sbírce SOS Ukrajina Člověku v tísni zhruba 2,4 miliardy korun. Ředitel organizace Šimon Pánek to dnes večer řekl na benefičním koncertě ve Fóru Karlín, který je součástí programu Dne za Ukrajinu. Organizace podle něj od začátku války před dvěma lety z různých prostředků pomohla 1,78 milionu lidí na Ukrajině a dalším 200 000 běženců v Česku.

„Zatímco většina organizací je jenom na východě, protože tam chtějí pracovat ty vlády a mezinárodní organizace, my si držíme trochu odstup. Zůstali jsme hodně pracovat na západní Ukrajině, kde je 1,5 milionu vnitřně vysídlených uprchlíků. Pomáháme lidem se usadit, otevřít živnosti, normálně žít," řekl Pánek. Na východě podle něj organizace poskytuje humanitární pomoc.

21:23
24. 2. 2024

Část ukrajinských vojáků se v rámci rotace vrátila dnes alespoň na nějaký čas domů. Tohle jsou snímky z nádraží v Kramatorsku v Doněcké oblasti.

Zobrazit celý online

Video  Řehka: U války s Ruskem bychom byli od první vteřiny  - ČTK/Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa