Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, bouřka 21°C

Ruští oligarchové se v uniklém hovoru opřeli do Putina: Zničil naši budoucnost!

Autor: rix - 
28. března 2023
20:56

Na veřejnost unikl telefonát dvou ruských oligarchů Farchada Achmedova a Josifa Prigožina. Oba vlivní Rusové si v rozhovoru nebrali servítky. Vysmívají se Vladimiru Putinovi za jeho výšku a jeho válečné tažení tvrdě kritizují. Rusko je mu podle obou boháčů ukradené. 

Jejich rozhovor podle deníku Daily Star trval třicet minut. To oběma stačilo k tomu, aby vyvolali obrovské kontroverze. Opřeli se především do ruského prezidenta Vladimira Putina. „Naše vlast je mu u p*dele, vůbec se o ni nestará, je to satan,“ zlobil se v uniklém telefonátu bývalý poslanec ruské Dumy Achmedov. Z šéfa Kremlu si pak utahoval kvůli jeho malému vzrůstu. 

O vedení války na Ukrajině si Achmedov myslí své. „Putin i Medveděv jsou plní nejistot,“ mínil miliardář. „Jsou to liliputi a každý je nenávidí,“ nebral si servítky vlivný Rus. Oba dva telefonující se pak zamýšleli nad tím, co bude s Ruskem, až jednou válka skončí. „Co s tím budeme sakra dělat?“ ptal se hudební producent Prigožin. „Je jasné, že naši zemi zničili. Po*ebali nás, naši budoucnost a naše děti,“ přitakal Achmedov. 

Podle Prigožina se Putin nezdary na Ukrajině snaží hodit na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. „Za jeho zády o něm mluví jako z*rdovi. Mají za úkol ho sundat, ale zatím to neprovedli,“ říkal v nahrávce. „Někdo za ten chaos zkrátka musí být zodpovědný,“ dodal. 

Ruský novinář Dmitrij Kolezev podle britského listu potvrdil, že jde o reálné hlasy obou zmíněných můžu. „Na jejich místě bych se urychleně někam uklidil a v příštích letech do Ruska necestoval,“ vyjádřil obavy o jejich bezpečnost po uniknutí rozhovoru. 

„Nenávidí Putina, jsou si plně vědomi rozsahu katastrofy a chápou, že země s Putinem nemá budoucnost. Zároveň jsou vyděšení, sami nejsou připraveni něco udělat a ve skutečnosti prostě čekají, až se režim zhroutí,“ dodal Kolezev. 

7:09
Dnes

Dobré ráno, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož vlast se už třetím rokem brání ruské vojenské agresi, se ve Francii zúčastní připomínkových akcí k 80. výročí vylodění spojenců v Normandii. Oznámil to podle agentury AFP a AP francouzský prezident Emmanuel Macron na tiskové konferenci s německým kancléřem Olafem Scholzem, se kterým jednal v braniborském Mesebergu.

22:01
28. 5. 2024

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

21:52
28. 5. 2024

Lídři pěti zemí Evropské unie dnes ve společném prohlášení potvrdili v Praze závazek pokračovat ve vojenské podpoře Ukrajiny, která vede boj proti ruské agresi. Podle závěrů schůzky, kterou svolal premiér Petr Fials „pozorně vyslechli výzvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ke zvýšení a urychlení podpory, zejména pokud jde o munici a protivzdušnou obranu, které jsou životně důležité pro ochranu obyvatel Ukrajiny, měst a kritické infrastruktury, jakož i na bojištích“.

Zobrazit celý online

Video  Odporný útok Rusů v Záporoží: Raketa dopadla na panelák  - reprofoto Twitter Volodymyr Zelenskyj
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa