Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Ruští oligarchové se v uniklém hovoru opřeli do Putina: Zničil naši budoucnost!

Autor: rix - 
28. března 2023
20:56

Na veřejnost unikl telefonát dvou ruských oligarchů Farchada Achmedova a Josifa Prigožina. Oba vlivní Rusové si v rozhovoru nebrali servítky. Vysmívají se Vladimiru Putinovi za jeho výšku a jeho válečné tažení tvrdě kritizují. Rusko je mu podle obou boháčů ukradené. 

Jejich rozhovor podle deníku Daily Star trval třicet minut. To oběma stačilo k tomu, aby vyvolali obrovské kontroverze. Opřeli se především do ruského prezidenta Vladimira Putina. „Naše vlast je mu u p*dele, vůbec se o ni nestará, je to satan,“ zlobil se v uniklém telefonátu bývalý poslanec ruské Dumy Achmedov. Z šéfa Kremlu si pak utahoval kvůli jeho malému vzrůstu. 

O vedení války na Ukrajině si Achmedov myslí své. „Putin i Medveděv jsou plní nejistot,“ mínil miliardář. „Jsou to liliputi a každý je nenávidí,“ nebral si servítky vlivný Rus. Oba dva telefonující se pak zamýšleli nad tím, co bude s Ruskem, až jednou válka skončí. „Co s tím budeme sakra dělat?“ ptal se hudební producent Prigožin. „Je jasné, že naši zemi zničili. Po*ebali nás, naši budoucnost a naše děti,“ přitakal Achmedov. 

Podle Prigožina se Putin nezdary na Ukrajině snaží hodit na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. „Za jeho zády o něm mluví jako z*rdovi. Mají za úkol ho sundat, ale zatím to neprovedli,“ říkal v nahrávce. „Někdo za ten chaos zkrátka musí být zodpovědný,“ dodal. 

Ruský novinář Dmitrij Kolezev podle britského listu potvrdil, že jde o reálné hlasy obou zmíněných můžu. „Na jejich místě bych se urychleně někam uklidil a v příštích letech do Ruska necestoval,“ vyjádřil obavy o jejich bezpečnost po uniknutí rozhovoru. 

„Nenávidí Putina, jsou si plně vědomi rozsahu katastrofy a chápou, že země s Putinem nemá budoucnost. Zároveň jsou vyděšení, sami nejsou připraveni něco udělat a ve skutečnosti prostě čekají, až se režim zhroutí,“ dodal Kolezev. 

20:57
Dnes

„Ruská armáda zničila osm německých tanků Leopard při odrážení útoků Ozbrojených sil Ukrajiny,“ uvedl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Později ruská média zveřejnila i záběry z destrukce.

 „Je zde však několik nuancí: Zničeny nebyly tanky, ale postřikovací traktor John Deere 4830, a video bylo natočeno v loňském roce,“ konstatuje kanál Nexta TV.

20:34
Dnes

„Kulminace povodně z rozlití přehrady Kachovka nastane 7. června ráno,“ cituje The Kyiv Independent energetickou společnost Ukrhydroenergo. Podle ředitele Ukryhdroenergo Ihora Syroty za dva až čtyři dny nádrž přestane existovat. Ke stabilizaci povodňové hladiny v postižených oblastech dojde podle něj pravděpodobně v následujících čtyřech až pěti dnech.

20:11
Dnes

„Všechna zvířata v Zoo Nová Kachovka uhynula,“ tweetuje ukrajinské ministerstvo zahraničí. „Zcela se ponořila pod vodu, uniknout se podařilo jen labutím a kachnám.“

Zobrazit celý online

Video  Odporný útok Rusů v Záporoží: Raketa dopadla na panelák  - reprofoto Twitter Volodymyr Zelenskyj
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa