Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Hvězda akčňáků Seagal má metál od Putina. Rusové ho chválí za „humanitární spolupráci“

Autor: ČTK, swp - 
27. února 2023
17:45

Ruský prezident Vladimir Putin vyznamenal hollywoodského herce Stevena Seagala řádem přátelství. Ocenil ho za zásluhy o rozvoj mezinárodní „kulturní a humanitární spolupráce“, informoval s odvoláním na Putinovo nařízení zpravodajský portál Meduza.

Někdejší hvězda akčních filmů Seagal přijal v roce 2016 ruské občanství. Rusko nepřestal obdivovat ani ve chvíli, kdy napadlo sousední Ukrajinu. Loni v létě navštívil proruské separatisty na ukrajinském Donbasu a poté dal rozhovor ruskému propagandistovi Vladimiru Solovjovovi, v němž uvedl, že Rusko k invazi na Ukrajinu donutila „existenciální hrozba“.

Video  Steven Seagal navštívil Bělorusko: Od Lukašenka dostal melouny a mrkvičku.  - Reuters
Video se připravuje ...

Herec se už v roce 2018 stal zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy. Jako Putinův obdivovatel nechyběl ani na jeho prezidentské inauguraci v témže roce.

Hrdina filmů Přepadení v Pacifiku či Aljaška v plamenech tíhne i k dalším kontroverzním lídrům. Při návštěvě Venezuely v roce 2021 daroval tamnímu autoritářskému prezidentovi Nicolásovi Madurovi samurajský meč. V minulosti získal i srbské občanství, zároveň si ale ponechává své původní americké.

22:00
20. 5. 2024

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

21:39
20. 5. 2024

Západním spojencům trvá příliš dlouho činit klíčová rozhodnutí o vojenské podpoře Ukrajiny, řekl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s agenturou Reuters, podle níž na něm byla vidět frustrace. Zahraniční partnery se ukrajinská hlava státu podle svých slov snaží přesvědčit, aby se příměji zapojili do bojů s Ruskem tím, že pomohou zachycovat ruské rakety nad Ukrajinou a umožní Kyjevu použít západní zbraně proti nepřátelské vojenské technice hromadící se u hranic.

Dodávky pomoci, zejména protivzdušné obrany, jako jsou systémy Patriot, Zelenskyj popsal jako „jeden velký krok vpřed, ale před tím dva kroky zpět“. „Každé rozhodnutí, ke kterému my a později všichni společně dospějeme, je přibližně o rok opožděné,“ uvedl Zelenskyj.

19:11
20. 5. 2024

Ukrajinská armáda uvedla, že ruská vojska v Bilohorivce, o kterou se svádějí boje celé měsíce, nadále zadržuje. „Obranné síly dnes už delší dobu zadržují útok nepřítele, který se snaží postupovat v oblasti Bilohorivky,“ uvedl ve své pravidelné svodce ukrajinský generální štáb.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa