Úterý 16. července 2024
Svátek slaví Luboš, zítra Martina
Oblačno, bouřka 29°C

Táta kryl syna vlastním tělem! Zabila je ruská raketa

Autor: rc - 
11. března 2023
05:00

Bok po boku bojovali ve válce s Ruskem otec a syn. Oleg Chomjuk a jeho syn Nikita odešli na frontu na začátku války v únoru 2022. Vybojovali spolu několik bitev, ovšem boje u Bachmutu se jim staly osudné. Zemřeli oba dva během raketového útoku. Otec svého syna chránil vlastním tělem.

Když Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu, rozhodl se Oleg Chomjuk se synem Nikitou odejít do války stejně jako ostatní muži z jejich z rodiny. „Otec a syn společně bránili Ukrajinu jako součást našeho 206. praporu územní obrany ozbrojených sil Ukrajiny a společně hrdinně zemřeli v bojových pozicích,“ napsala 241. brigáda územní obrany města Kyjeva na sociální síti. Spolubojovníci prý Olegovi říkali „Choma“ a Nikitovi „Turista“.

Společně bojovali v Kyjevské i Chersonské oblasti. Nakonec se svými spolubojovníky přemístili do Doněcké oblasti, kde oba dva zemřeli. Zrovna bojovali u Bachmutu, když přišel raketový útok. Otec přikryl svého syna vlastním tělem, ale ani jeden z nich neměl šanci přežít. „Otec přikryl svého syna vlastním tělem, ale střela explodovala u jejich hlav. Neuvěřitelní kluci, kteří chtěli bojovat, vyhrávat a žít… Kluci jsou už teď u Pána a vím, že už drží nebe nad Ukrajinou,“ zavzpomínal důstojník Dmitrij Christjuk na facebooku.

21:51
Dnes

Ukrajinští vojáci o Bidenově záměně Zelenského s Putinem: Je starý, potřebujeme někoho aktivnějšího

Ukrajinští vojáci se vyjádřili k nadcházejícím americkým prezidentským volbám. Většinově se shodli na tom, že Joe Biden sice Ukrajině pomohl, ale do čela USA by si přáli někoho aktivnějšího, Donalda Trumpa odmítají. Vyjádřili se dále k Bidenově nedávnému trapasu, kdy si spletl ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s ruským prezidentem Putinem, píše americký deník The New York Post.

21:25
Dnes

Množí se zprávy o plánování atentátu na ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle ukrajinské TV Nexta Putin obklopil svůj bunkr desítkami systémů protivzdušné obrany. Na satelitních mapách je podle serveru k vidění minimálně 7 takových systémů a dalších 11 systémů raket země-vzduch. 

20:45
Dnes

Litevské společnosti poskytnou Ukrajině energetickou pomoc v hodnotě více než 50 milionů eur (téměř 55 milionů dolarů), oznámilo 16. července ukrajinské ministerstvo energetiky.

Zobrazit celý online

Video  Rusové zajatce bez lítosti rozstříleli!  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa