Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Táta kryl syna vlastním tělem! Zabila je ruská raketa

Autor: rc - 
11. března 2023
05:00

Bok po boku bojovali ve válce s Ruskem otec a syn. Oleg Chomjuk a jeho syn Nikita odešli na frontu na začátku války v únoru 2022. Vybojovali spolu několik bitev, ovšem boje u Bachmutu se jim staly osudné. Zemřeli oba dva během raketového útoku. Otec svého syna chránil vlastním tělem.

Když Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu, rozhodl se Oleg Chomjuk se synem Nikitou odejít do války stejně jako ostatní muži z jejich z rodiny. „Otec a syn společně bránili Ukrajinu jako součást našeho 206. praporu územní obrany ozbrojených sil Ukrajiny a společně hrdinně zemřeli v bojových pozicích,“ napsala 241. brigáda územní obrany města Kyjeva na sociální síti. Spolubojovníci prý Olegovi říkali „Choma“ a Nikitovi „Turista“.

Společně bojovali v Kyjevské i Chersonské oblasti. Nakonec se svými spolubojovníky přemístili do Doněcké oblasti, kde oba dva zemřeli. Zrovna bojovali u Bachmutu, když přišel raketový útok. Otec přikryl svého syna vlastním tělem, ale ani jeden z nich neměl šanci přežít. „Otec přikryl svého syna vlastním tělem, ale střela explodovala u jejich hlav. Neuvěřitelní kluci, kteří chtěli bojovat, vyhrávat a žít… Kluci jsou už teď u Pána a vím, že už drží nebe nad Ukrajinou,“ zavzpomínal důstojník Dmitrij Christjuk na facebooku.

23:29
6. 6. 2023

Drazí čtenáři, pro dnešek se loučíme, přenos k Ukrajině pokračuje opět od rána.

23:16
6. 6. 2023

Volodymyr Zelenskyj na večerní tiskové konferenci uvedl, že od začátku rozsáhlé ruské invaze se na Ukrajinu vrátilo asi 2 500 válečných zajatců, z toho asi 370 civilistů, cituje ho The Kyiv Independent.

22:54
6. 6. 2023

Ukrajina by se měla pokusit získat přístup do areálu Kachovské vodní elektrárny a alespoň dočasně zastavit vypouštění tamní přehrady, uvedl v rozhovoru se stanicí Rádio Svobodná Evropa ředitel ukrajinského Institutu pro vodohospodářství a meliorace Mychajlo Jacjuk. 

„Už teď musíme přemýšlet, jak obnovit fungování hydroelektrárny zničené Rusy, jak tam získat přístup, zkusit jen dočasně zastavit pokles hladiny přehrady, aby se stabilizovala její úroveň,“ míní Jacjuk. Je to podle něj potřeba k co největšímu omezení rizik a škod všech ekonomických odvětví, která na přehradě závisejí. Ukrajinská ekonomika je ze dvou třetin vázána na kaskádu šesti přehrad na Dněpru, mezi něž patří i Kachovská přehrada. 

Zobrazit celý online

Video  Rusové zajatce bez lítosti rozstříleli!  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa