Čtvrtek 30. března 2023
Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido
Zataženo, déšť 13°C

Otřesný konec zraněného žoldáka u Bachmutu: Wagnerovci svého velitele rozčtvrtili!

Autor: rix, ČTK - 
7. února 2023
11:46

Skrze sociální sítě koluje video, které má zachycovat smrt velitele ruských Wágnerovců u Bachmutu. Jeho podřízení mu připravili krutý osud. Zraněného ho vynesli z úkrytu, aby ho potom rozsekali sekyrami. Přistihl je u toho ukrajinský dron. 

O záběrech informovala na twitteru ukrajinská humanitární pracovnice Melanije Podoljaková. „Rusové ze skupiny Wagnerovců táhnou svého velitele pryč,“ popisovala. „Někdo by si mohl myslet, že ho zachraňují, ale není to tak,“ vysvětlila. 

Video  Video má zachycovat smrt ruského velitele u Bachmutu.  - Twitter
Video se připravuje ...

Jak dodala, podle zpráv ukrajinských vojáků zachycených vysílačkami, svého velitele Wagnerovci doslova rozčtvrtili sekyrami. „To je velmi jasná zpráva pro každého velitele v ruské armádě,“ dodala Podoljaková. Video měla poskytnout 93. Mechanizovaná ukrajinská jednotka. 

O Bachmut se svádí tvrdé boje

Ruští vojáci část strategicky významného města podle posledních zpráv ovládli. Situace je podle velitele jedné z ukrajinských jednotek těžká. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že obrana Bachmutu byla hlavním tématem úterního zasedání armádního velení.

„Nepřítel částečně obsadil město: průmyslovou zónu a čtvrť soukromých domů až po řeku. Skutečně se mu daří prorážet na nevelkých úsecích fronty a přibližovat se k našim pozicím. Město je nyní ustavičně a systematicky ostřelováno z minometů,“ řekl Denys Jaroslavskyj.

Rusové podle tohoto důstojníka mohou také ostřelovat dvě hlavní cesty spojující město s ukrajinským týlem a snaží se jej definitivně odříznout od zásobování. Na Bachmut už neútočí žoldnéři z Wagnerovy (v přepisu z ruštiny Vagnerovy) skupiny, ale jednotky pravidelné ruské armády, které jsou podle Jaroslavského dobře vycvičeny a počínají si naprosto profesionálně - „úplně jako my“. Je třeba přiznat, že nepřítel se poučil z dřívějších chyb a boje v Bachmutu „nejsou žádná procházka“, připustil ukrajinský důstojník.

21:56
Dnes

Neformální pracovní večeří a diskusí o ruské agresi vůči Ukrajině a jejích dopadech na transatlantické vztahy dnes v polské Lodži začal summit ministrů zahraničí devíti zemí východního křídla Severoatlantické aliance, takzvané bukurešťské devítky (B9). Českou delegaci vede ministr Jan Lipavský. Hlavní část jednání je na programu v pátek dopoledne.

Mezi tématy večerního neformálního setkání byla také pokračující politická a vojenská podpora Ukrajiny, sdělil ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

21:51
Dnes

Výbuch miny v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny vyhodil do povětří automobil se dvěma civilisty. Jeden z nich byl zabit, druhý utrpěl těžká zranění a je v péči lékařů v nemocnici, oznámila agentura Unian s odvoláním na generální prokuraturu. Ta nastražení miny vyšetřuje jako porušení válečných zvyklostí a úkladnou vraždu. Auto, ve kterém se oba muži - vrstevníci ve věku 37 let - jeli po lesní cestě, začalo po výbuchu miny hořet.

21:33
Dnes

Rusko útočí na Charkov. Gubernátor Oleh Syniehubov oznámil, že Rusové ostřelují Charkovskou oblast včetně hlavního města regionu. V Charkově bylo zaznamenáno nejméně šest výbuchů. Útok prý přišel z ruských pozic v Belgorodské oblasti.

Zobrazit celý online

 

 

Video se připravuje ...
Další videa