Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Ruský zločinec (66) nechal vyvraždit rodinu s dětmi: Přidal se k armádě a teď si užívá v Turecku!

Autor: rix - 
31. ledna 2023
05:00

Alexandra Tutina poslaly ruské soudy na 23 let do vězení. V roce 2005 si najal vraha, aby zavraždil jeho obchodního partnera i s celou rodinou. Ve vězení ale šílenec dlouho nevydržel. Připojil se k Wagnerově armádě na Ukrajině, aby pomohl ruským vojskům. Prakticky se tím vykoupil ze svého trestu. Teď si užívá v Turecku. 

Po ukončení šestiměsíčního působení v bojích na Ukrajině byl Tutinovi jeho trest odpuštěn. A zločinec toho ihned využil. Odcestoval do prosluněného Turecka, kde se po dlouhé době opět setkal se svou ženou. 

V roce 2021 byl přitom uvězněn za to, že o šestnáct let dříve zorganizoval nájemnou vraždu svého obchodního partnera Dmitrije Zeinalova. Najatý vrah bohužel neskončil jen u něho. Zabiják popravil i jeho manželku, desetiletého syna a čtrnáctiletou dceru. Od Tutina za odporný čin dostal v přepočtu zhruba 218 000 korun. 

Podle deníku Daily Star měl pak podnikatel močit na hrozby zemřelých. Ruští policisté Tutina dopadli až několik let poté. To organizoval další vraždu. Tentokrát měl spadeno na neteř své bývalé ženy kvůli dědictví. Naštěstí se mu to nepodařilo, kriminalisté ho v roce 2018 zatkli. Soud ho posléze poslal do vězení na 23 let. 

Loni se ale z vězení dostal. Naverbovala ho soukromá armáda Wagnerovců působící na Ukrajině. Wagnerovu skupinu založil před více než osmi lety ruský podnikatel blízký Kremlu Jevgenij Prigožin. Skupina se od loňského února rovněž účastní bojů v rámci speciální vojenské operace, jak Moskva oficiálně nazývá svou invazi na Ukrajinu. Naverbovaní zločinci se po odsloužení 180 dní v armádě zbaví svého trestu.

Jeden z novinářů šéfa Wagnerovců Prigožina konfrontoval s tím, proč Tutinovi dovolil se na svobodu dostat. „Ten vězeň šel do války a bylo dost možné, že zemře. Jen jako zázrakem přežil,“ odpověděl mu Prigožin. „Zvažte to, byl byste radši, kdyby šel do války vrah, nebo členové vaší rodiny?“ prohlásil. 

„Díky jeho rozhodným a úspěšným akcím se našim vojákům podařilo s minimálními ztrátami obsadit nepřátelské pozice a splnit úkol,“ chválil vězně šéf Wagnerovců. V Moskvě mezitím panikaří rodiče malých dětí. Ti údajně dostávají od policistů varování, aby své děti nenechávali bez dozoru. Po hlavním městě se totiž kvůli válce potuluje stále více propuštěných zločinců. 

11:00
Dnes

„Naším hlavním cílem je vyčerpat obrovské síly nepřítele a způsobit mu těžké ztráty. Vytvoří to nezbytné podmínky, které pomohou osvobození ukrajinského území a urychlí naše vítězství,“ řekl velitel ukrajinských pozemních sil Oleksandr Syrskyj vojákům, které podle ukrajinských médií navštívil na frontě u Bachmutu, který se Rusové dlouho snaží obklíčit a dobýt.

10:37
Dnes

„Ruský teror zničil stovky kostelů a modliteben na Ukrajině. Pro Rusko je všechno prostě terčem,“ tweetuje ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a přidává video srovnávající některé kostely před a po bombardování. „Ale rakety a dělostřelectvo teroristického státu nezlomily naše lidství a víru.“

10:23
Dnes

Podle amerického think tanku Institutu pro studium války (ISW) ruské síly v posledních dvou dnech pokračovaly v útocích na Bachmut a postoupily z jihu směrem k centru a na severozápadě města.

Ruské velení patrně v posledních týdnech rozhodlo, že vyšle některé jednotky Wagnerovy skupiny do Avdijivky. Žoldnéři jsou ve velkém nasazení právě u Bachmutu. Lépe vycvičení vojáci mají u Doněcku podpořit vyčerpané a méně schopné jednotky samozvané Doněcké lidové republiky (DNR). „Pokud Wagnerovci opravdu bojují u Avdijivky, tak by to vysvětlovalo omezený taktický úspěch (Rusů) v této oblasti za poslední týden,“ uvádí ISW.

 

 

Zobrazit celý online

Video  Wagnerovci: Putinovi nebezpeční nájemní vrazi a žoldáci  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa