Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Město Sumy se dnes znovu zahalilo do smutku. Blízcí se rozloučili s rodinou Mykolenkových, která zemřela v neděli při brutálním ruském útoku. Jednou z více než tří desítek obětí byl i teprve jedenáctiletý Maksym.

Soud v Rusku zvýšil pokutu pro ukrajinskou státní energetickou společnost Naftohaz na 1,3 miliardy USD (28,6 miliardy Kč) z dřívějších 150 milionů USD za to, že se Naftohaz obrátil na mezinárodní arbitráž kvůli sporu o tranzit plynu s ruskou společností Gazprom. S odkazem na ruská média o tom dnes informovala agentura Reuters.
Oblastní soud v Petrohradě rozhodl proti společnosti Naftohaz už loni, více než dva roky po začátku ruské invaze na Ukrajinu. Spor se týká pětileté smlouvy o tranzitu plynu, která vypršela 1. ledna 2025, protože Ukrajinci ji odmítli prodloužit. Po jejím skončení tak Rusko zastavilo vývoz plynu do Evropy přes Ukrajinu.

Předsedkyně Evropského parlamentu (EP) Roberta Metsolaová v polovině příštího týdne navštíví Prahu. S předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) bude mluvit o spolupráci jejich institucí, transatlantické spolupráci či situaci na Ukrajině, řekl ČTK mluvčí šéfky dolní komory Martin Churavý. Podle newsletteru Evropského parlamentu se Metsolaová setká také s premiérem Petrem Fialou (ODS) či šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS).
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.