Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

V pohraničním okrese Belgorodské oblasti, sousedící s Ukrajinou, zahynul při útoku ukrajinských dronů řidič náčelníka okresu, který se jako dobrovolný hasič snažil uhasit suchou trávu vznícenou při ostřelování, oznámil dnes gubernátor této ruské oblasti Vjačeslav Gladkov. Upozornil při tom na ohrožení životů při evakuaci obyvatel, kteří původně odmítali odejít z míst ohrožených boji a ostřelováním.

V Krasnogorsku u Moskvy dnes na první výročí teroristického útoku, při kterém přišlo 145 lidí o život a více než 550 bylo zraněno, odhalili památník. Vyšetřovací výbor, který v Rusku sehrává roli federální kriminální ústředny, při této příležitosti tvrdil, že útok na koncertní síň ve středisku Crocus City Hall naplánovaly a zorganizovaly tajné služby nejmenovaného „nikoliv přátelského“ státu s cílem destabilizovat situaci v Rusku. „Neupřesnili, o jaký stát jde,“ napsal list Kommersant na svém webu.
Podle komuniké teroristický útok chystalo šest lidí ze Střední Asie, kteří se nacházejí v cizině a ruské úřady na ně vydaly zatykač a vyhlásily po nich pátrání. Tito organizátoři zverbovali čtyři bezprostřední vykonavatele útoku, podle médií Tádžiky, kteří stříleli z automatických zbraní do diváků v koncertní síni. Bezpečnostní složky je dopadly den po útoku.

„Obdržel jsem zprávu o situaci v prostoru odpovědnosti brigády, o použití bezpilotních systémů, zařízení pro elektronický boj a robotických komplexů, které brigáda sama vyrobila,“ uvedl dále Zelenskyj po návštěvě pozic 59. samostatné brigády bezpilotních systémů. „S veliteli jednotek jsem hovořil o náboru a výcviku nových pilotů, jakož i o potřebě konkrétních typů zbraní a vybavení.“
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.