Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Generální tajemník Severoatlantické aliance Mark Rutte souhlasí s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, že je potřeba, aby se evropští spojenci více podíleli na pomoci Ukrajině. Rutte to dnes řekl na tiskové konferenci před čtvrteční schůzkou ministrů obrany NATO v Bruselu. Šéf aliance se na jednání poprvé setká s novým americkým ministrem obrany Petem Hegsethem.

Před ruským vojenským soudem v Rostově na Donu dnes začal proces s osmi obžalovanými z útoku na Krymský most v říjnu 2022. Na lavici obžalovaných jsou občané Ruska, Ukrajiny a Arménie, kterým hrozí doživotí za teroristický útok, uvedla ruská média. Ruští vyšetřovatelé označili za organizátora útoku šéfa ukrajinské tajné služby SBU Vasyla Maljuka.

Velká část Evropanů vidí Spojené státy pod novým prezidentem Donaldem Trumpem spíše jako "partnera z nutnosti" pro Evropskou unii než spojence, který sdílí stejné hodnoty a zájmy. Vyplynulo to z listopadového průzkumu Evropské rady pro zahraniční vztahy (ECFR) v 11 zemích EU, Británii, Švýcarsku a na Ukrajině. Ani v jednom ze států přitom za spojence USA neoznačila více než polovina dotázaných, a to ani v zemích Washingtonu tradičně blízkých, jako je Británie nebo Dánsko.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.