Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Na sociální síti sdílela ukrajinská TV Nexta video ruského vojáka, který se zaujetím a obavou studuje kulomet Type 73, který na frontu dováží severokorejští vojáci. Nadšený ale opravdu není. „Kouzelná věc, držím to v rukou poprvé. Těžká věc. Z toho se možná nedá střílet ze stoje. Velmi neobvyklé a velmi těžké. Je to těžší než 15 kilogramů. Nechci s tím pracovat, ne,“ uvádí neznámý vojín, který má rozmazaný obličej a zbraň raději nechává na zemi.

Ve Středozemním moři se potopila ruská nákladní loď, uvedla to sama Moskva. Za potopením měl stát výbuch ve strojovně, jak uvádí americká CNN.
Krizové centrum ruského ministerstva zahraničí uvedlo, že plavidlo Ursa Major se potopilo jižně od Španělska. Na palubě mělo být 14 členů posádky, dva jsou nadále nezvěstní a zbytek byl převezen do španělského přístavu.
Ukrajinské hlavní zpravodajské ředitelství tvrdí, že loď měla problém už během své cesty do Sýrie. Údajně měla loď převézt zbraně ze Sýrie, odkud se Rusko začalo stahovat.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.