Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Ruská a syrská letadla dnes opět útočila na povstalce ve městech Idlib a Halab (Aleppo) na severu Sýrie. Intenzivní bombardování severních oblastí země pokračuje druhým dnem s cílem zatlačit islamistické povstalce, kteří ovládli druhé největší město Halab a provincii Idlib a hlásí postup směrem na jih. Při úderech zemřelo nejméně osm civilistů a přes 50 utrpělo zranění, tvrdí podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Skupina po pěti dnech bojů eviduje přes 400 mrtvých.

Rusko v listopadu ztratilo téměř 46 000 vojáků a vojenské vybavení v hodnotě přes 3 miliardy dolarů, říká ministerstvo obrany. Ruská armáda také ztratila 2030 vojáků za jeden den, což je nejvyšší míra ruských ztrát za den od 24. února 2022

„Článek 5 se během války nemůže vztahovat na celé území Ukrajiny,“ řekl prezident Volodomyr Zelenskyj na potenciální pozvání do NATO. Pokud by Ukrajina vstoupila do NATO, princip kolektivní obrany aliance podle článku 5 se nemusí vztahovat na ukrajinská území, která čelí aktivnímu boji, řekla ukrajinská hlava státu.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.