Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Rusové poprvé na Ukrajině použili ODAB-9000, vysoce výkonnou leteckou vakuovou bombu, video zveřejnily prokremelské telegramové kanály. Záběry byly údajně natočeny ve Vovčansku v Charkovské oblasti.

Ukrajina plánuje do roku 2025 zvýšit vlastní výrobu bezpilotních letounů, raket dlouhého doletu a balistických raket, uvedl ministr obrany Rustem Umerov na druhém mezinárodním fóru obranného průmyslu na Ukrajině.

Rusko oznámilo, že 2. října otestovalo své systémy varování před mimořádnými událostmi. Vláda předem vyzvala občany, aby „nepanikařili, byli klidní“. V 10:30 místního času se na jednu minutu rozezněly sirény, které doprovázelo hlášení a nouzové vysílání v televizi a rozhlase. Zmíněná zkouška se koná dvakrát ročně a poprvé byla zavedena v roce 2020.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.