Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Ukrajinský parlament ratifikoval Římský statut Mezinárodního trestního soudu (ICC), na jehož základě tribunál vznikl. S odvoláním na poslance Jaroslava Železňaka to dnes napsal server Jevropejska pravda, podle něhož schválení statutu bude znamenat přistoupení Ukrajiny k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Návrh zákona Nejvyšší radě před několika dny předložil prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila 50 z 69 bezpilotních letounů Shahed přes noc a doposud a jeden stále létá nad Čerkasskou oblastí. „Radiokomunikační jednotky letectva zjistily a sledovaly celkem 72 vzdušných cílů,“ oznámilo právě teď ukrajinské letectvo.

Kyjevská městská správa oznámila, že protivzdušná obrana reaguje na ruský vzdušný úder. „V hlavním městě úřady v noci a ráno vyhlásily hned několik poplachů po sobě,“ napsal server Ukrajinska pravda. Zatím nejsou informace o případných škodách. V Chmelnycké oblasti byly v noci slyšet exploze. Ukrajinské letectvo, které obvykle informuje o počtu vystřelených a sestřelených ruských vzdušných zbraní, zatím noční statistiku neprezentovalo.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.