Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme, pokračovat budeme zase zítra ráno.
Přejeme vám dobrou noc.

„Stabilizační bod v Charkovské oblasti: Jak pohraniční zdravotníci zachraňují životy vojáků,“ přibližuje na videu Státní pohraniční služba Ukrajiny. „Rusové neustále tato zařízení v blízkosti frontové linie loví. Stabilizační střediska, kam bojoví zdravotníci evakuují zraněné vojáky z fronty, jsou často ukryta hluboko pod zemí. V malých operačních sálech se ve dne v noci připravují pacienti na další fázi - odeslání do týlu.“

Vojenská rozvědka (HUR) informovala, že v důsledku diverzních akcí v posledních dnech shořely v Rusku tři vrtulníky. Šlo o vojenský víceúčelový vrtulník Mi-8, který byl na základně v Samaře. V Tomilinu nedaleko Moskvy oheň zničil bitevní vrtulník Mi-28 a mnohoúčelový stroj Ka-226. Podle zdroje Ukrajinské pravdy stojí za těmito operacemi příslušníci HUR. Tyto informace nelze ověřit.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.