Rusko z Číny objednalo mobilní krematoria: Ve válce s Ukrajinou očekává obrovské ztráty na životech?
Obrovské ztráty na životech ve válce s Ukrajinou údajně očekává Rusko. Kreml prý proto z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, aby se mohl těl padlých vojáků zbavit přímo na bitevním poli a obrovské ztráty na životech utajil před veřejností!
Válka na Ukrajině se táhne už pomalu rok a počet mrtvých neustále stoupá. Velké ztráty na životech údajně očekává Rusko. S šokující zprávou přišel deník Daily Star, který se odvolává na telegramový kanál General SVR. Podle informací kanálu proto Kreml z Číny objednal až 21 mobilních krematorií, které prý využívá k likvidaci těl mobilizovaných vojáků.

Německá vláda pověřila německého výrobce zbraní Rheinmetall, aby dodal Ukrajině dalších 20 obrněných vozidel Marder, informovala zbrojařská společnost.

Spojené státy předaly Ukrajině ruční zbraně a munici, které původně poslal Írán jemenským šíitským povstalcům Húsíům, ale zabavila je armáda USA a jejich spojenci. Na síti X to dnes oznámilo regionální velitelství amerických ozbrojených sil CENTCOM. Dodávka zbraní má pomoci Kyjevu, který se při obraně před ruskou invazí potýká s vážným nedostatkem munice, ale neřeší deficit klíčových zbraní, jako jsou dělostřelecké granáty nebo munice do protivzdušné obrany, podotkla agentura AFP.
„Vláda Spojených států předala 4. dubna ukrajinským ozbrojeným silám přes 5000 kusů (útočných pušek) AK-47, kulometů, odstřelovačských pušek, (protitankových granátometů) RPG-7 a přes 500.000 kusů munice ráže 7,62 milimetrů,“ uvedl CENTCOM v prohlášení. Dodal, že toto množství stačí k vybavení jedné ukrajinské brigády ručními zbraněmi.

Ruští kriminalisté tvrdí, že ukrajinská energetická společnost Burisma byla zapojena do financování teroristických útoků v Rusku i jinde. S teroristickými aktivitami ji dnes spojil ruský vyšetřovací výbor, který plní funkci kriminální ústředny. Výbor kromě toho oznámil, že jím nově zahájené vyšetřování financování terorismu se týká vysoce postavených představitelů Spojených států amerických a zemí NATO.
„Bylo zjištěno, že finanční prostředky z komerčních organizací, zejména z ropné a plynárenské společnosti Burisma Holdings působící na ukrajinském území, byly v několika uplynulých letech použity k provedení teroristických útoků na území Ruské federace i za jejími hranicemi,“ tvrdí vyšetřovací výbor.
Kremací zemřelých přímo na bitevním poli tak chce ututlat ztráty na životech před veřejností. „Putin byl informován, že objednávka je připravena a v blízké době bude doručena do Ruska,“ uvádí kanál. Kreml prý počítá s tím, že počet obětí do 1. května stoupne až na 220 tisíc!
Rusko v posledních několika měsících podniká masivní vzdušné útoky na Ukrajinu, přičemž rakety a bezpilotní letouny jsou namířeny především proti civilní a energetické infrastruktuře. Na druhou stranu byly zdokumentovány případy, kdy drony zasáhly vojenské objekty v Rusku, někdy i stovky kilometrů za frontovou linií. Předpokládá se, že tyto útoky provedla Ukrajina, která se k nim ovšem nikdy oficiálně nepřihlásila.