Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Kam uteče Putin, když prohraje válku? Ve hře jsou země oblíbené Hitlerovými nacisty!

Autor: pma - 
13. prosince 2022
19:59

Podle bývalého spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Putina Abbáse Galliamova už má politik evakuační plán, kam by se stáhl v případě nevyhrané války proti Ukrajině. Původně prý Kreml uvažoval o Putinově odchodu do Číny, nyní však otočil a jako vhodné místo považuje Latinskou Ameriku, konkrétně Venezuelu.

„Pokud jde o dobu trvání armádní operace, no, samozřejmě, to může být dlouhý proces,“ nechal se v tomto týdnu slyšet ruský prezident Vladimir Putin, který koncem února vyvolal vojenský konflikt na ukrajinském území. V posledních týdnech se okupantům moc nedaří. A to může vést Putina k myšlenkám, kam by se v případě vojenského neúspěchu zašil.

Abbás Galliamov, bývalý autor projevů Vladimira Putina, tento týden na sociální síti Telegram uvedl, že Kreml na „Noemově arše“ pracuje už od jara. „Vůdcovo okolí nevylučuje, že prohraje válku a ztratí moc. Pak se bude muset někam urgentně evakuovat,“ tvrdí Galliamov, jenž pro Putina pracoval v letech 2008-2010. Informace má prý z velmi důvěrného zdroje.

Video  Ruští oligarchové: Kdo je Putinovi nejblíže?  - Videohub
Video se připravuje ...

Původně prý Kreml plánoval „uklidit“ v případě neúspěchu Putina do Číny, z návrhu však sešlo. „Číňané jsou příliš sebevědomí a příliš opovrhují ostatními, zejména ztroskotanci a poraženci,“ doplnil Galliamov. Dle jeho informací je novou připravovanou oblastí možného úprku ruského prezidenta Latinská Amerika, konkrétně Venezuela a Argentina.

Na možný přesun Putina do Venezuely dohlíží Igor Sečin, šéf největší ruské ropné společnosti Rosněfť. Ten má údajně dobré vztahy s tamním prezidentem Nicolásem Madurem. Podle Galliamova se Sečin v létě do Venezuely přestěhoval a dlouhodobě pracuje na projektu „Noemova archa“.

17:00
Dnes

Dvanáct ruských profesionálních vojáků přišlo o život na cvičišti Kuzminskij v Rostovské oblasti, sousedící s Ukrajinou. Příslušníci námořní pěchoty si o přestávce na oběd rozdělali oheň poblíž vyložené munice a jeden z nábojů do pancéřovky RPG-7 upadl do ohně a explodoval, napsal server Meduza.

O neštěstí, které se stalo na počátku listopadu, dnes nejprve informoval ruský portál 161.ru s odvoláním na tři na sobě nezávislé anonymní zdroje z bezpečnostních složek, armády a vyšetřovatelů. O výbuchu jej hned následující den informoval jeden z přítomných vojáků, ale až nyní se portálu podařilo tuto informaci potvrdit z dalších zdrojů.

16:17
Dnes

Slovensko nemá problém s tím, že by část příštího roku mnohonárodnostnímu bojovému uskupení NATO na Slovensku místo České republiky velelo Španělsko. Po dnešním jednání se slovenským protějškem Robertem Kaliňákem v Praze to uvedla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Při první oficiální zahraniční návštěvě Kaliňáka po uvedení do úřadu probírali také průmyslovou spolupráci či pokračování ochrany slovenského vzdušného prostoru.

Mnohonárodní bojové uskupení NATO v Lešti vzniklo v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. V současnosti má kolem 1100 vojáků, asi 450 z nich tvoří Češi. Vedle Čechů a Slováků v něm působí také Němci, Američani a Slovinci. "ČR již před nástupem ministra avizovala, že je tu varianta, že by pro část příštího roku bylo velitelskou zemí Španělsko. Slovensko s tím nemá žádný problém," uvedla Černochová.

15:38
Dnes

Volodymyr Zelenskyj dnes ve vyjádření na sociální síti X poděkoval ukrajinským vojákům nasazeným u Kupjansku, které navštívil. Právě u Kupjansku se podle pravidelných hlášení ukrajinské armády odehrávají v poslední době jedny z nejtvrdších bojů na ukrajinské frontě. Zelenskyj navštívil od začátku ruské invaze na Ukrajinu vojáky na frontě opakovaně.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud