Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Putinovy tahy dvojníkem a hra na schovávanou: Na Krymském mostu vůbec nebyl, míní expert

Video se připravuje ...
Autor: Markéta Volfová - 
9. prosince 2022
05:00

Image Vladimira Putina, kterou dlouhdobě buduje Kreml, je velmi daleko od reality. Stejně tak jako představa, že se uprostřed války, kterou vyvolal, projížděl po Kerčském mostě. Podle politického geografa Michaela Romancova jde o srovnatelný obrázek s tím, jaký se světu naskytl v dobách jeho prezidentské pauzy – premiér Putin jezdící s obnaženou hrudí na koni či učící táhnout ptáky do teplých krajin.

„Všem dobře známá mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Zacharovová na svém telegrafovaném kanálu neustále tvrdí, že Volodomyr Zelenskyj je zalezlý v bunkru. On nepochybně taky někdy v krytu je a není divu, když si uvědomíme, co se na Ukrajině děje. Ale víme zase, že navštívil mnohokrát ukrajinské zraněné vojáky nebo civilisty v nemocnicích, případně byl prokazatelně na těch osvobozených ukrajinských územích a podobně. Jde o snahu vykompenzovat ten obrovský PR náskok, který Zelenskyj má a podpořit image, kterou si Putin už dříve budoval,“ hodnotí Romancov nedávné obrázky ruského prezidenta projíždějícího se po čerstvě opraveném Kerčském mostu. 

„Nevěřím tomu, že tam Vladimir Putin byl. Když vezmeme v úvahu, jakým způsobem se v posledních letech prokazatelně chová. Za prvé se ten člověk naprosto izoloval v zásadě od všech v době covidu. Víme, že než si s ním spoluhráči mohli zahrát hokej, který se pak vysílal v televizi, museli být nejprve deset dní v izolaci někde v Soči. Nyní se podařilo identifikovat údajné matky a manželky vojáků, kteří padli v bojích na Ukrajině, se kterými se Putin setkal. Všechno jsou to dámy, které už vystupovaly při jeho předchozích setkáních, třeba s letuškami, když vešly v platnost západní sankce proti Rusku,“ vysvětluje odborník na Rusko.

Připomíná také čtyřleté období mezi roky 2008 a 2012, kdy vznikaly takřka legendární snímky, tehdy premiéra Putina, jak „jezdí na koni s obnaženou horní polovinou těla, jak učí ptáky táhnout do teplých krajin, nebo jak vylovil amforu ze dna Černého moře.“ 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa