Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Kadyrov ukázal video svých nezletilých synů (14, 15 a 16). V plné polní mají střílet na Ukrajině

Autor: swp - 
20. října 2022
11:01

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov zveřejnil video, u něhož tvrdí, že se tři jeho děti zúčastnily bojových operací na Ukrajině, kterou Rusko vojensky napadlo. Upozornila na to dnes ruská služba BBC. Ta zároveň poznamenala, že úmluva OSN o právech dítěte, kterou Moskva ratifikovala, ukládá povinnost zemím přijmout veškerá opatření, aby se děti mladší 15 let přímo neúčastnily vojenských akcí.

Kadyrov už na začátku tohoto měsíce vyhlásil, že do války na Ukrajině pošle své tři syny Adama, Eliho a Achmata, kterým je 14, 15 a 16 let. Nyní na telegramu čečenský vůdce napsal, že potomci „navštívili“ linii dotyku, kde se v současné době odehrávají „prudké boje“. „Achmat, Eli a Adam se přiblížili k nepřátelským pozicím a poskytli palebné krytí postupujícím bojovníkům,“ tvrdí v příspěvku na sociální síti Kadyrov.

Video  Čečenský vůdce Kadyrov ukázal své syny, jak údajně bojují na Ukrajině  - Reprofoto Telegram Ramzan Kadyrov
Video se připravuje ...

Na videu se ozývá z okolí střelba a jsou na něm vidět teenageři v uniformách střílející z granátometu a dalších zbraní. Zda jsou záběry skutečně natočené na Ukrajině, není zřejmé - je na nich vidět pole, keře, stromy, v dálce les a trojice teenagerů v zákopu s několika dalšími vojáky.

Ruští představitelé odpovědní za práva dětí se dosud ke Kadyrovovým výrokům o vyslání synů do války nevyjádřili, poznamenala BBC.

Čečenský vůdce má podle svých oficiálních stránek 14 dětí, ale podle ruských médií jich může mít více. On i jeho milice zvané kadyrovci jsou obviňováni z četných zločinů v Čečensku, jeho muži se zapojili rovněž do invaze na Ukrajinu. Kadyrov je jejím hlasitým zastáncem a podle svých dřívějších vyjádření poslal do boje tisíce mužů.

21:14
Dnes

Slovenský expremiér Eduard Heger, který vedl úřednickou vládu, kritizuje setkání slovenského ministra zahraničí Juraje Blanára s jeho protějškem Sergejem Lavrovem. „Naši spojenci jsou na Ukrajině, ne v Rusku. Setkání se Sergejem Lavrovem jde proti našim principům. Neměli bychom podávat ruku zlu,“ napsal Heger. 

20:38
Dnes

Lavrov podle ruského ministerstva zahraničí v projevu v Antalyi řekl, že Rusko dává přednost spolupráci se zeměmi, jako je Slovensko nebo Maďarsko. Za prioritu si podle něj stanovují národní zájmy, i když jejich členství v EU nebo NATO „představuje určité výzvy“. „V tomto ohledu si o to více vážíme schopnosti premiéra Fica a jeho vlády mít vlastní názor na situaci ve světě,“ řekl šéf ruské diplomacie.

20:02
Dnes

Tato žena a její tříměsíční syn byli mezi oběťmi, jejichž těla záchranáři vytáhli z trosek v Oděse po ruském útoku v noci na dnešek.

Zobrazit celý online

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa